Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

 • Přihláška TANEČNÍ - podzim 2017
  Stáhnout
 • Prodejní trhy - objednávkový formulář
  Stáhnout
 • Hospodářská informace 2016
  Stáhnout
 • Přihláška Farmářské trhy 2017
  Stáhnout
 • PŘIHLÁŠKA - CYKLICKÉ ŠKOLENÍ pro mzdové účetní a ostatní ekonomické pracovníky 2016/2017
  Stáhnout
 • Ceník služeb krátkodobého pronájmu
  Stáhnout
 • Ceník movitých věcí 2016
  Stáhnout
 • Podmínky rezervace www.dkvsetin.cz
  Stáhnout

Zveme vás na Vsetínské kulturní léto plné zábavy

Uveřejneno: 23.05.2017 10:39:11 | 
Zveme vás na Vsetínské kulturní léto plné zábavy
Každý prázdninový čtvrtek se můžete těšit na zajímavý hudební a filmový zážitek. Máme pro vás léto plné koncertů a letního kina. Vstup volný. Začínáme 13. července!

Dům kultury Vsetín nabídne v letních prázdninových měsících hned několik koncertů a projekcí letního kina. Každý čtvrtek se tak můžete těšit na zajímavý a pestrý program, který bude probíhat vždy od 19.00 hodin na Dolním náměstí nebo v komornějším prostředí „Pod Smrky“ u Restaurace DK.

Vsetínské kulturní léto představí celkem sedm hudebních interpretů a kapel různých žánrů. Na každou hudební produkci bude od 20.30 hodin (Pod Smrky) nebo od 21.30 hodin (Dolní náměstí) navazovat letní kino.

První letošní koncert Vsetínského kulturního léta se uskuteční ve čtvrtek 13. července od 19.00 hodin „Pod Smrky“. Milým hudebním hostem bude čerstvý držitel Ceny Anděl v oblasti alternativní hudby Martin Evžen Kyšperský, po němž bude od 20.30 hodin následovat hudební dokument Pára nad řekou, který nahlíží do životních osudů tří jazzmanů Laca Décziho, Ľubomíra Tamaškoviče a Jána Jankejeho.

Další červencové čtvrtky na Dolním náměstí pro vás budou hrát zlínští Šufunky Gang Relapse a vsetínští Gympleři. Šufunky je zbrusu nová kapela, postavená na zakládajících členech a na muzikantech z kapel Kula pikle a Cestující hudba, posílená o členy dechové sekce F-dur Jazzbandu ze Zlína. Gympleři jsou country kapela, hrající známé hity českých pop-country interpretů či melodie moderní country s vlastními texty.

V srpnu Vsetínské kulturní léto přivítá Pokustone, dvojici hudebníků z Hukvald, v jejichž hudbě se snoubí nejrůznější hudební i mimohudební vlivy. Blues, šanson, písničkářství, to vše můžete číst v textech i hudbě, které spolu vždy úzce souvisí. Něžně důrazný klavír doprovází místy plačtivá až melancholická trubka, která však umí překvapit i ostrým vzduch prořezávajícím zvukem. Dalšími nosnými pilíři jsou kytara a zpěvy obou členů. Chybět nebude ani vystoupení vsetínsko-meziříčské kapely Jazzhec pod vedením Jaromíra Bazela ml., která díky dvěma basistům čerpá repertoár nejen z jazzových standardů, ale zvuk baskytary Martina Maloše umožňuje kapele pouštět se i do moderních jazzových kousků. Těšit se můžete také na kluky z Fred Madison, kteří v současné době vystupují jako electro-popové duo. Vrátili se tak k původní myšlence hrát více elektronickou a taneční muziku, jenž popisuje hluboké niterní pocity, lásku i úzkost zároveň.

O hudební tečku léta se postará 31. srpna kapela Traverza z okolí Brumova-Bylnice, která hraje převážně převzaté rockové skladby, ale snaží se také o vlastní tvorbu.

Koncerty Vsetínského kulturního léta a promítání letního kina se uskuteční jen v případě příznivého počasí, koncerty „Pod Smrky“ budou za špatného počasí přesunuty do Restaurace DK.

To však není všechno! Od 7. srpna do 6. září 2017 bude na ulici Svárov před budovou domu kultury k vidění národní putovní výstava „Má vlast cestami proměn“ o úctě k domovu a odpovědnosti za svůj kraj, která přináší svědectví o proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích, sakrálních stavbách. Na Vsetíně tak budou k vidění objekty z Jihomoravského a Zlínského kraje.


Program Vsetínského kulturního léta:

čt 13. 7. 19.00 M. E. KYŠPERSKÝ /Pod Smrky/
čt 13. 7. 20.30 Letní kino: Pára nad řekou /Pod Smrky/

čt 20. 7. 19:00 ŠUFUNKY GANG RELAPSE /Dolní náměstí/
čt 20. 7. 21:30 Letní kino: Rozpolcený /Dolní náměstí/

čt 27. 7. 19:00 GYMPLEŘI /Dolní náměstí/
čt 27. 7. 21.30 Letní kino: Velká Čínská zeď /Dolní náměstí/

čt   3. 8. 19.00 POKUSTONE /Pod Smrky/
čt   3. 8. 20.30 Letní kino: Nechte zpívat Mišíka /Pod Smrky/

čt 10. 8. 19.00 JAZZHEC /Dolní náměstí/
čt 10. 8. 21.30 Letní kino: La La Land /Dolní náměstí/

čt 17. 8. 19.00 FRED MADISON /Pod Smrky/
čt 17. 8. 20:30 Letní kino: Richard Müller: Nepoznaný /Pod Smrky/

čt 24. 8. 15:00 Pozvánka na Liptálské slavnosti /Panská zahrada/

čt 31. 8. 19:00 TRAVERZA /Dolní náměstí/
čt 31. 8. 21:30 Letní kino: Proč právě on? /Dolní náměstí/

 


Aktualitystarší aktuality

Hlasování fanoušků v hudební soutěži MUZIKOMAT 2017 spuštěno

Čtvrtý ročník hudební soutěže MUZIKOMAT, přeshraničního projektu na podporu česko-slovenské vzájemnosti ve spolupráci s Divadlem Púchov, ...

Kinománie ohlašuje blížící se prázdniny

Očekávané premiéry, reprízy těch nejlepších filmů, družinu v kině a burzu plakátů nabízí Vsetínský týden filmu pro ...

V partnerském městě Stará Ľubovňa otevřou výstavu Mezinárodního bienále fotografie INTERFOTOKLUB VSETÍN 2016

Od 2. do 30. června 2017 bude v Galerii Provinčný dom ve Staréj Ľubovni otevřena výstava oceněných ...