Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Výstava Šumný Vsetín letos představuje Sídliště a Pomoc ve městě

Uveřejneno: 07.11.2017 14:29:17 | 
Výstava Šumný Vsetín letos představuje Sídliště a Pomoc ve městě

Celkem 45 fotografů se zapojilo do letošního ročníku fotosoutěže Šumný Vsetín. Soutěžící zaslali přes dvě stovky snímků, z nichž odborná porota vybrala 67 fotografií tvořících výstavu, kterou si můžete prohlédnout ve vestibulu kina Vatra až do 4. prosince 2017.

V pátek 3. listopadu proběhla ve vestibulu kina Vatra slavnostní vernisáž výstavy ŠUMNÝ VSETÍN. Dvanáctý ročník fotosoutěže, který pořádá vsetínská Diakonie ve spolupráci s dalšími partnery, tentokrát nabízí pohled na vsetínská sídliště a pomoc ve městě.
V čele odborné poroty zasedl zkušený fotograf Robert Goláň, který je rovněž patronem soutěže, spolu s Janem Hrubým z Fotoklubu Vsetín a Pavlem Bartoněm, ředitelem Alceda Vsetín. „Do soutěže se letos zapojilo rekordních 31 dětí a 14 dospělých“, uvedla Marta Vodáková z Diakonie Vsetín a dodala: „Hlavní zásluhu na velkém počtu soutěžících dětí mají pedagogové, kteří nelitovali svého času a vydali se spolu s dětmi do ulic Vsetína. Silné zastoupení měly děti ze Střední školy Kostka, ze Základní školy Ohrada a Základní školy Integra Vsetín“.

Při slavnostní vernisáži proběhlo i ocenění nejúspěšnějších fotografů. Desítka fotografů si tak domů odnášela Diplom či Čestné uznání a věcné ceny. V kategorii děti do 15 let se na 1. místě umístil Martin Nerodil ze ZŠ Ohrada, 2. místo obsadila Radka Vodáková ze ZŠ Rokytnice a 3. místo obsadila Viktorie Divínová ze SŠ Kostka. Čestné uznání poroty si odnesli tři chlapci: Matyáš Kohout ze ZŠ Ohrada, Erik Kandrač ze ZŠ Turkmenská a Jiří Dančák ze ZŠ Ohrada.
V kategorii dospělých udělila odborná porota pouze 1. a 2. místo. První místo obsadila Lucie Tydlačková, druhé místo patří Lence Novotné. Čestná uznání poroty si odnesl František Novotný a Oto Kursa.

Vernisáž obohatilo taneční vystoupení děvčat vystupujících pod vedením Gábiny Pačanové, které představilo klasický romský tanec.

©Marta Vodáková, Diakonie Vsetín

 


Aktualitystarší aktuality

Šikovné ručičky dětí naší školičky budou vystavovat na Staré radnici

Jaro klepe na dveře a s ním i tradiční jarní výstava Základní školy, Mateřské školy a Praktické ...

Interaktivní písničková show Zpíváme a tančíme s Míšou poprvé na Vsetíně - VYPRODÁNO!

Míša Růžičková se svojí písničkovou show Lesní království přinese v neděli 15. dubna 2018 od 16.00 hodin do ...

25. ročník soutěžní přehlídky Chrám i tvrz 2018 je vyhlášen!

Chrám i tvrz - okresní soutěžní přehlídka v recitaci a krajské klání dětských pěveckých sborů, zaměřené ...