Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Vsetínský krpec otevře koncert regionálních folklorních nadějí s názvem Valašské studánky

Uveřejneno: 16.05.2018 10:14:38 | 
Vsetínský krpec otevře koncert regionálních folklorních nadějí s názvem Valašské studánky

Komponovaný hudební pořad mladých cimbálových muzik a úspěšných dětských interpretů lidových písní z Valašska zahájí jubilejní 10. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec 2018. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 28. června od 19.00 hodin ve velkém sále Domu kultury Vsetín a bude spojen s poctou valašskému zpěvákovi Josefu Lažovi.

„Předchozí devátý ročník festivalu jsme zahajovali vzpomínkovým koncertem Valašské nebe, odkazujícím na přední osobnosti valašského muzicírování Jana Pelára, Josefa Országa-Vraneckého mladšího, Jana Nepomuka Poláška a Arnošta Kubešu, Jaroslava Štiku, Jana Rokytu, Zdeňka Kašpara, Bedřicha Lichnovského, Milana Švrčinu, Horymíra Sušila a další. V letošním roce bychom na něj rádi navázali a představili mladé talentované interprety a nositele lidové písně a muziky na Valašsku,“ přiblížila Klára Blažková, která je spoluautorkou pořadu spolu s Janem Rokytou.

Návštěvníci koncertu se mohou těšit na vystoupení čtyř dětských, mládežnických a již etablovaných cimbálových muzik z různých koutů Valašska. Vedle tří vyzrálých pěveckých skupin se představí také vsetínské naděje: Vojtěch Frňka, Eliška Pospíšilová z Malé Jasénky, Tereza a Jiří Kašparovi ze Vsacánku.

Koncert bude spojen se symbolickou poctou legendárnímu valašskému zpěvákovi Josefu Lažovi. U této příležitosti je připravováno ve vydavatelství Indies Happy Trails 2CD Valašský zpěvák Josef Laža s dosud nevydanými rozhlasovými snímky zpěváka za doprovodu Cimbálové muziky Technik Ostrava, které bude uvedeno do života právě v rámci koncertu Valašské studánky, kde si jej zájemci mohou také zakoupit.

V pořadu účinkují: Cimbálová muzika Malá Jasénka (Vsetín), Cimbálová muzika Bukovinka a dívčí sbor Jaderničky (Bystřice pod Hostýnem), Cimbálová muzika Mladá Kašava (Zlín), Cimbálová muzika Kosár Petra Valy (Rožnov pod Radhoštěm), Pěvecká družina Surovo drevo (Vsetín), Pěvecká skupina BLAženky (Vsetín) a vybraní účastníci celostátní soutěže Zpěváček ze Vsetína.

Slovem provází Jan Rokyta. Mediálním partnerem koncertu je Český rozhlas Ostrava.
Vstupné: 150 Kč. Předprodej probíhá od 28. května na pokladně kina Vatra.

Více o festivalu na: www.dkvsetin.cz/mff-vsetinsky-krpec/


Aktualitystarší aktuality

Na Vsetínském krpci se opět bude soutěžit o titul nejlepšího tanečníka valašského odzemku a obuškového

Odzemek je charakteristickou a důležitou složkou mužského tanečního projevu na Valašsku. Je výrazem regionální příslušnosti, tanečního ...

Vsetínská noc se blíží

Pátek 26. května bude patřit dalšímu ročníku Vsetínské noci! Těšit se můžete na jízdu historickým autobusem, ...

V krajině Aleše Mynáře se ocitnou návštěvníci Galerie Stará radnice

Od 3. května 2018 bude v prostorách Galerie Strá radnice na Horním městě k vidění výstava ...