Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Vsetínské kulturní léto nabídne zábavu každý čtvrtek

Uveřejneno: 03.07.2018 12:11:26 | 
Vsetínské kulturní léto nabídne zábavu každý čtvrtek

Dům kultury Vsetín nabídne v letních prázdninových měsících hned několik koncertů a projekcí letního kina. Každý čtvrtek se tak můžete těšit na zajímavý a pestrý program, který bude probíhat vždy od 19.00 hodin na Dolním náměstí nebo v komornějším prostředí „Pod Smrky“ u Restaurace DK.

Vsetínské kulturní léto představí celkem sedm hudebních interpretů a kapel různých žánrů. Na každou hudební produkci bude od 20.30 hodin (Pod Smrky) nebo od 21.30 hodin (Dolní náměstí) navazovat letní kino.

První letošní koncert Vsetínského kulturního léta se uskuteční ve čtvrtek 12. července od 19.00 hodin „Pod Smrky“. Milým hudebním hostem bude Jitka Šuranská & Petr Uvira: Sudetsko-slovácké hudební cuvée. Setkání dvou hudebních osobností a také dvou hudebních světů, tak by se dalo charakterizovat propojení dvou zkušených muzikantů, kteří pocházejí z úplně odlišného prostředí, dosud hráli naprosto odlišnou hudbu, mají zcela odlišné kořeny, ale vnímají a cítí velmi podobně. Po koncertu bude od 20.30 hodin následovat lení kino Zkrátka kraťas, pásmo 11 krátkých animovaných filmů ze 6 zemí. Kromě dvou „domácích“ zástupců také Slovenska, Polska, Maďarska, Slovinska a Chorvatska.

Další červencové čtvrtky na Dolním náměstí pro vás budou hrát vsetínští Gympleři nebo čtyřčlenná pražská kapela Cold Cold Nights kolem Jakuba Jiráska, která se zvukově pohybuje na pomezí post rocku, indie folku a ema.

V srpnu Vsetínské kulturní léto přivítá trio špičkových hudebníků z Manchesteru, které funguje od roku 2012 pod názvem Western Valley Hotclub (UK). Stylově se dá jejich repertoár charakterizovat jako gypsy jazz/western swing a slyšet jsou i vlivy country či bluegrassu. Kvalitu jednotlivých členů dokazují např. ocenění Britský country muzikant roku 2010 pro Simona Bradyho a 2011 pro Gaynor Sutcliffe. Dále se představí pop-soul-jazz-funky formace Naty and Gents (CZ) z Valašské Polanky, nebo písničkářka Kaya (mystical folk) z podhůří Jizerských hor, která se objevuje na české folkové scéně třetím rokem, i když rámec folku přesahuje svým projevem, texty i používáním looperu ve své hudbě.

O hudební tečku léta se postará 30. srpna místní kapela Veselá bída, která se od svého počátku drží netradičního pojetí tradičních lidových písní.

Koncerty Vsetínského kulturního léta a promítání letního kina se uskuteční jen v případě příznivého počasí, koncerty „Pod Smrky“ budou za špatného počasí přesunuty do Restaurace DK.

 


Aktualitystarší aktuality

ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY - LETNÍ PROVOZ!

Upozorňujeme všechny naše návštěvníky na změnu provozu a pokladních hodin v průběhu letních měsíců. Letní pokladní hodiny: ...

Fotoklub Vsetín vystavuje na Galerii Stará radnice i ve foyer kina Vatra

Pořídit digitální fotografii je dnes naprosto snadné – stačí jen najít místo na přístroji, které je ...