Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Vsetínská noc se blíží

Uveřejneno: 14.05.2018 14:08:23 | 
Vsetínská noc se blíží

Pátek 26. května bude patřit dalšímu ročníku Vsetínské noci! Těšit se můžete na jízdu historickým autobusem, komentované prohlídky, zábavné tvoření i na hudební a taneční vystoupení.

Ve vsetínském zámku Vás čeká ukázka vozidel a výzbroje československé armády, fotokoutek s uniformami, výtvarná dílna nebo volná prohlídka výstavy Zbrojovka a město. Na programu je také taneční vystoupení ZUŠ, komentované prohlídky obrazů Miriam Kocurkové Rochové a přístupná bude i zámecká půda s překvapením.

Masarykova veřejná knihovna Vsetín si připravila zábavné tvoření na téma komiksových a antických hrdinů, v Domě kultury Vsetín vystoupí kapela NOCA, v kině Vatra uvidíte projekce 2D a 3D a v Městských lázních si užijete noční koupání.

Hvězdárna nabízí pozorování vesmírných objektů a prohlédnout si můžete prostory Základní školy Sychrov.

Vedoucí firmy Irisa Vlastimil Juřička zve do Luhu do závodu na výrobu skleněných vánočních ozdob: „Od 18 do 20 hodin Vás přivítáme v rukodělné výrobě, kde si můžete vyzkoušet tvorbu těchto skleněných skvostů. V naší dílničce si pak budete moci namalovat svoji vlastní ozdobu.“

Návštěvníci se mohou projet historickým autobusem Škoda 706 RTO z motomuzea ze Seninky.

Vsetínská noc se koná v rámci Festivalu muzejních nocí v ČR, a to pod záštitou Města Vsetín. Akci pořádá Muzeum regionu Valašsko, p. o. ve spolupráci s Městem Vsetín, Domem kultury Vsetín, Masarykovou veřejnou knihovnou, Městskými lázněmi, Základní uměleckou školou a letos se poprvé zapojí také ZŠ Sychrov a Irisa.

© Olga Mehešová


Aktualitystarší aktuality

Na Vsetínském krpci se opět bude soutěžit o titul nejlepšího tanečníka valašského odzemku a obuškového

Odzemek je charakteristickou a důležitou složkou mužského tanečního projevu na Valašsku. Je výrazem regionální příslušnosti, tanečního ...

Vsetínská noc se blíží

Pátek 26. května bude patřit dalšímu ročníku Vsetínské noci! Těšit se můžete na jízdu historickým autobusem, ...

V krajině Aleše Mynáře se ocitnou návštěvníci Galerie Stará radnice

Od 3. května 2018 bude v prostorách Galerie Strá radnice na Horním městě k vidění výstava ...