Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

 • Přihláška TANEČNÍ - podzim 2017
  Stáhnout
 • Prodejní trhy - objednávkový formulář
  Stáhnout
 • Hospodářská informace 2016
  Stáhnout
 • Přihláška Farmářské trhy 2017
  Stáhnout
 • PŘIHLÁŠKA - CYKLICKÉ ŠKOLENÍ pro mzdové účetní a ostatní ekonomické pracovníky 2016/2017
  Stáhnout
 • Ceník služeb krátkodobého pronájmu
  Stáhnout
 • Ceník movitých věcí 2016
  Stáhnout
 • Podmínky rezervace www.dkvsetin.cz
  Stáhnout

VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ PŘEDSTAVÍ IVANA MLÁDKA NEJEN COBY ZPĚVÁKA A BAVIČE, ALE TAKÉ JAKO POZORUHODNÉHO VÝTVARNÍKA

Uveřejneno: 06.06.2017 12:39:09 | 
VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ PŘEDSTAVÍ IVANA MLÁDKA NEJEN COBY ZPĚVÁKA A BAVIČE, ALE TAKÉ JAKO POZORUHODNÉHO VÝTVARNÍKA

Další hvězdou 19. ročníku multižánrového festivalu Valašské záření ve Vsetíně bude zpěvák, bavič, ale také výtvarník IVAN MLÁDEK, který přijede v pátek 8. září a spolu s kapelou Banjo Band vystoupí ve 21.15 hodin na Svárově. Osobně se Mládek zúčastní téhož den také vernisáže svých unikátních obrazů v Galerii Stará radnice.

Ivan Mládek se narodil před 75 lety v Praze, dá se říci, v malířské rodině. I když měli jeho předci řadná občanská povolání, všichni se celý život intenzivně věnovali kresbě a malířství. Ivan Mládek byl veden k výtvarnému od dětství, v době dospívání však propadl klasickému jazzu a začal se intenzivně věnovat hře na kytaru a tenor banjo. Přestože vystudoval Vysokou školu ekonomickou, hudba a zábava se mu staly povoláním.

Přes značné pracovní vytížení se koncem sedmdesátých let vrací k malování a vymýšlí svůj "antiperspektivismus", žertovný styl s důsledně převrácenou perspektivou. Pro projekt získává i akademického malíře Jaroslava Myslivečka a mnoho let s ním spolupracuje. Hlavně díky americkému sběrateli obrazů Jeffu Wiessemu mnoho Mládkových a Myslivečkových obrazů putovalo do ciziny.

V současné době se Mládek od antiperspektivy částečně osvobozuje a staví své obrazy hlavně na humorných minimalistických námětech. Podobně jako ve své písňové tvorbě se snaží o vyjádření humorných témat co nejjednodušší formou. Když už jsou jeho současné obrazy posuzovány jako minimalistické, rozhodl se je blíže specifikovat jako "Action Minimal Art". Jeho výrok "Když už je toho na plátně málo, musí se tam něco dít!", je tak trochu narážkou na prvni americké minimalistické obrazy padesátých let, na kterých se toho opravdu moc nedělo. Ani se o to tenkrát nikdo nesnažil, nebylo třeba. Ivan Mládek, který se sám považuje spíš za malujícího vtipálka, než malíře, vytvořil do dnešního dne asi 300 pláten a často vystavuje i mimo Českou a Slovenskou republiku (například v USA, Německu, Švýcarsku a v Polsku).

Výstava Ivana Mládka s názvem "Antiperspektivismus", "Akční minimalismus" a další žerty v malířství bude ve Vsetíně k vidění v Galerii Stará radnice od 8. září do 8. října.

Nenechte si ujít hudebně zábavnou show Ivana Mládka a jeho legendárního Banjo Bandu v rámci Valašského záření 2017, přijďte a dozvíte se, po jakém víně se dívkám prodlužují nohy a zvětšují ňadra, jak se i s cukrovkou mohou jíst buchty, jak se neplavci udrží i bez kruhu na hladině, jak se sami zbavit prostaty a další zajímavosti. Vystoupi také zpívající komici "Kalamity Jane" Lenka Šindelářová, Lenka Plačková, "Libuna" a Jan Mrázek.


Aktualitystarší aktuality

Hlasování fanoušků v hudební soutěži MUZIKOMAT 2017 spuštěno

Čtvrtý ročník hudební soutěže MUZIKOMAT, přeshraničního projektu na podporu česko-slovenské vzájemnosti ve spolupráci s Divadlem Púchov, ...

Kinománie ohlašuje blížící se prázdniny

Očekávané premiéry, reprízy těch nejlepších filmů, družinu v kině a burzu plakátů nabízí Vsetínský týden filmu pro ...

V partnerském městě Stará Ľubovňa otevřou výstavu Mezinárodního bienále fotografie INTERFOTOKLUB VSETÍN 2016

Od 2. do 30. června 2017 bude v Galerii Provinčný dom ve Staréj Ľubovni otevřena výstava oceněných ...