Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Úvodní koncert komorního cyklu ve Vsetíně představí zpěvačku a moderátorku Martinu Kociánovou s Triem Amadeus

Uveřejneno: 06.09.2017 12:51:06 | 
Úvodní koncert komorního cyklu ve Vsetíně představí zpěvačku a moderátorku Martinu Kociánovou s Triem Amadeus

Úterý 3. října bude od 18.30 hodin v Mramorovém sále Zámku Vsetín patřit úvodnímu koncertu letošního Komorního cyklu vážné hudby 2017/2018, který zahájí recitál Martiny KOCIÁNOVÉ (mezzosoprán) a dechového Tria AMADEUS. Přijďte poznat druhou tvář známé televizní moderátorky. Předprodej zahájen.

Cyklus tří komorních koncertů vážné hudby připravuje Dům kultury Vsetín a nabízí tematicky různorodá a atraktivní koncertní vystoupení špičkových domácích interpretů. V úvodu jednotlivých koncertů se představují vybraní žáci ZUŠ Vsetín se svým vystoupením. Zájemcům o tento žánr nabízíme zvýhodněné předplatné celého cyklu za 450 Kč, které je možno zakoupit do 2. října 2017 na pokladně kina Vatra. Děti do 10 let mají vstup zdarma, senioři a žáci ZUŠ zaplatí za jednotlivé koncerty poloviční vstupné (90 Kč).

MARTINA KOCIÁNOVÁ – málokdo o této křehké dámě televizních obrazek ví, že je také uznávanou zpěvačkou. Původně si však mezzosopranistka a moderátorka vybrala profesi historičky. Tento obor, konkrétně historii a muzeologii, vystudovala na Slezské univerzitě v Opavě. Současně vystudovala i ostravskou Lidovou konzervatoř. Již během studií začala pracovat jako redaktorka a moderátorka zpravodajství České televize. V roce 1994 začala moderovat hlavní zpravodajskou relaci v TV Nova. Od roku 1996 nastoupila jako moderátorka večerního zpravodajství do TV Prima a hlavní zprávy tam moderovala až do roku 2006.
Souběžně s touto profesí hostuje v divadlech v Česku, koncertuje doma i v zahraničí a spolupracuje s mnoha hudebními tělesy. Do divadla vstoupila prostřednictvím muzikálu. Tři roky zpívala jednu ze sólových rolí v úspěšném muzikálu Krysař. Po té se zaměřila především na klasickou hudbu. Zúčastnila se několika mezinárodních pěveckých soutěží. Pravidelně vystupuje s Triem Amadeus. Tento mozartovský projekt je mimořádný především tím, že úpravy písní i árií pro mezzosoprán a dechové trio vznikají speciálně pro jejich společné koncerty. Koncertuje nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru. Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

Jejím doprovodným tělesem bude TRIO AMADEUS ve složení: Karel Dohnal, František Hlucháň a Peter Hlucháň. Svůj název odvodili od jména geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Z jeho děl vychází i repertoár souboru v zajímavém obsazení dvou klarinetů a fagotu, který je obohacen o díla českých mistrů jako F. Kramáře, V. Nudery, J. Venta.

Více informací na: www.dkvsetin.cz/20172018/


Aktualitystarší aktuality

Na Vsetínském krpci se opět bude soutěžit o titul nejlepšího tanečníka valašského odzemku a obuškového

Odzemek je charakteristickou a důležitou složkou mužského tanečního projevu na Valašsku. Je výrazem regionální příslušnosti, tanečního ...

Vsetínská noc se blíží

Pátek 26. května bude patřit dalšímu ročníku Vsetínské noci! Těšit se můžete na jízdu historickým autobusem, ...

V krajině Aleše Mynáře se ocitnou návštěvníci Galerie Stará radnice

Od 3. května 2018 bude v prostorách Galerie Strá radnice na Horním městě k vidění výstava ...