Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Společná výstava představuje dílo vsetínských autorů Machaly a Goláně

Uveřejneno: 28.04.2017 12:51:08 | 
Společná výstava představuje dílo vsetínských autorů Machaly a Goláně

Sochy a fotografie vystavují od 18. května do 25. června ve vsetínské Galerii Stará radnice na Horním městě dva známí vsetínští autoři, akademický sochař Miroslav Machala a fotograf Robert Goláň.

Miroslav Machala se představí komornějším souborem kamenných plastik inspirovaným antikou, jejími mýty a legendami, příběhy tvořícími dnes poutavou a stále přitažlivou historii mnohdy podivuhodně aktuální i v současnosti. Sochař, který je znám také řadou monumentálních realizací v architektuře a veřejném prostoru, svými precizními restaurátorskými zásahy do památkových objektů a kopiemi především umělecky vzácných barokních soch, výstavou mimo jiné dokládá svou modernost v přístupu k jednomu z nejobtížnějších uměleckých žánrů a zaujetí pro práci s klasickým sochařským materiálem – kamenem.

Fotograf Robert Goláň má za sebou několik úspěšných, především tematicky zaměřených autorských výstav realizovaných na nejrůznějších místech naší republiky. Zajímá ho krajina i lidé, vděčným a působivým námětem jeho prací je pak konfrontace člověka s krajinou v jejích dramatických a mnohdy nečekaných projevech. Na společné výstavě se sochařem a přítelem Miroslavem Machalou doprovází výtvarného umělce svým objektivem v nejrůznějších životních situacích, především těch, jež jsou spojeny se vznikem jeho prací, s inspirativními momenty jeho kontaktů s přírodou, pohybem v otevřeném prostoru i zamyšlením nad detaily dotvářejícími význam a působení artefaktu. Poměrně rozsáhlou fotografickou reportáží nás zavádí do sugestivního světa, který stojí za dílem, za prací umělce, jenž ozvláštňuje náš život, odkrývá jeho netušené a překvapivě hluboké krásy a významy.

Vernisáž výstavy v galerijních prostorách Staré radnice se uskuteční 18. května 2017 v 17 hodin, kde se úvodního slova ujme PhDr. Dalibor Malina. Jako hudební host vystoupí vsetínský Spolek Vdolek.

Otevřeno: úterý – neděle 14-17 hodin

© Dalibor Malina


Aktualitystarší aktuality

Ples SPOLEČNĚ nabídne společenský tanec i temperamentní rytmy

Úvodní argentinské tango odstartuje bohatý program 5. ročníku Plesu Společně, který pro návštěvníky připravuje čtveřice vsetínských ...

Pátá Evropská filmová inventura 2018 v kině Vatra se blíží

Dvoudenní přehlídka nejzajímavějších evropských filmů loňského roku se v kině Vatra ve Vsetíně uskuteční již po páté. ...

Foyer kina Vatra rozehraje výstava fotografií Obrazy ze života v hledáčku Josefa Vrážela

Obrazy ze života aneb Charita Nový Hrozenkov a její lidé v hledáčku Josefa Vrážela budou vystaveny ve ...