Dnešní program

Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Skleněné metamorfózy a imprese vsetínské fotografky Kvetoslavy Šakové nabídne foyer kina Vatra

Uveřejneno: 02.02.2018 14:10:58 | 
Skleněné metamorfózy a imprese vsetínské fotografky Kvetoslavy Šakové nabídne foyer kina Vatra

Únorová výstava fotografií ve výstavním prostoru kina Vatra zve do světa obrazových metamorfóz a impresí vsetínské fotografky Kvetoslavy Šakové, která zde bude k vidění od 14. února do 11. března.

Kvetoslava Šaková je od roku 2008 členem Fotoklubu Vsetín. Její fotografie získaly četná ocenění, např. mezinárodní zlatou medaili FIAP nebo 3. místo National Geographic a byly vystaveny na mnohých fotoklubových a soutěžních výstavách a fotosalonech.

Fotografie jí provází od dětství a svoji lásku k fotografii zdědila po svém dědečkovi. Sama začala fotografovat v 15 letech, ale dlouhé roky to byly jen občasné fotografie do rodinného alba. Opravdový začátek uměleckého nadšení ji potkal až v roce 2006 s jejím prvním digitálním fotoaparátem, který umožňoval provádět nejrůznější experimenty a hledat v hledáčku obrazy s otiskem vlastního nitra.

„Mám ráda emotivní fotografie, posun reality k subjektivnímu vnímání, skutečnost pozměněnou lensbaby objektivem, odrazem,  lupou, tvarovaným sklem nebo rozmazáním dlouhým časem.“

Výstava fotografií Skleněné metamorfózy & imprese zavede diváka do paralelního světa plného fascinujících obrazů a barev, vedoucího k zamyšlení nad prožíváním našeho života jako snu.

Skleněné metamorfózy jsou pohledem přes tvarované sklo do království zrakových klamů a neviděných pohledů na svět. Imprese jsou obrazy malované světlem pronikajícím do objektivu fotoaparátu, které zachycuje přírodní scenérie dlouhým časem. Každá fotografie je jedinečné zachycení světla v prožívaném okamžiku, které nelze znovu opakovat. Rozmazání obrazu umožňuje posun od reality k dojmům a pocitům. 

Vernisáž proběhne 14. února v 15.30 hodin ve výstavním prostoru vsetínského kina Vatra. O úvodní slovo i drobnou hudební produkci se postará syn autorky Matěj Šak, který je zároveň autorem plakátu výstavy.


Aktualitystarší aktuality

Skleněné metamorfózy a imprese vsetínské fotografky Kvetoslavy Šakové nabídne foyer kina Vatra

Únorová výstava fotografií ve výstavním prostoru kina Vatra zve do světa obrazových metamorfóz a impresí vsetínské ...

25. ročník soutěžní přehlídky Chrám i tvrz 2018 je vyhlášen!

Chrám i tvrz - okresní soutěžní přehlídka v recitaci a krajské klání dětských pěveckých sborů, zaměřené ...

Galerie Stará radnice představuje tvorbu Kristiny Veskové - plastiky, olejomalby i tisky

Od 17. ledna do 4. března 2018 je ve výstavních prostorách Galerie Stará radnice k vidění ...