Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Na Vsetínském krpci se opět bude soutěžit o titul nejlepšího tanečníka valašského odzemku a obuškového

Uveřejneno: 15.05.2018 16:23:52 | 
Na Vsetínském krpci se opět bude soutěžit o titul nejlepšího tanečníka valašského odzemku a obuškového

Odzemek je charakteristickou a důležitou složkou mužského tanečního projevu na Valašsku. Je výrazem regionální příslušnosti, tanečního umění, síly a obratnosti tanečníka. Současně je tento tanec zařazen na Seznamu nehmotného kulturního dědictví České republiky. Programová rada festivalu Vsetínský krpec 2018, ve snaze podpořit úsilí o zachování a rozvoj tohoto tance v soudobých podmínkách, se rozhodla uspořádat i v rámci letošního ročníku soutěž MEMORIÁL DUŠANA RŮŽIČKY - „O nejlepšího tanečníka valašského odzemku a obuškového“.

Obracíme se na vás s výzvou, abyste do této soutěže vybrali a přihlásili Vaše nejlepší odzemkáře. Podmínky účasti a kritéria soutěže uvádíme v příloze této výzvy.

Soutěžní vystoupení, které se uskuteční v sobotu 30. června 2018 v Panské zahradě, bude hodnotit odborná sedmičlenná porota. Taneční soutěž doprovodí Cimbálová muzika Kordulka ze Vsetína.

Věříme, že se valašský odzemek opět na Vsetínském krpci 2018 představí i v letošním roce v celém svém bohatství, rozmanitosti a kráse.

Přihlášku naleznete na: www.dkvsetin.cz/10.-rocnik---2018/


Aktualitystarší aktuality

ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY - LETNÍ PROVOZ!

Upozorňujeme všechny naše návštěvníky na změnu provozu a pokladních hodin v průběhu letních měsíců. Letní pokladní hodiny: ...

Fotoklub Vsetín vystavuje na Galerii Stará radnice i ve foyer kina Vatra

Pořídit digitální fotografii je dnes naprosto snadné – stačí jen najít místo na přístroji, které je ...