Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Multižánrový festival Valašské záření ve Vsetíně již po dvacáté

Uveřejneno: 20.07.2018 09:24:17 | 
Multižánrový festival Valašské záření ve Vsetíně již po dvacáté

Dramaturgie letošního jubilejního ročníku Valašského záření opět nabídne spoustu hudebních lahůdek. Festival se koná od 7. do 8. září v centru města Vsetína na Svárově a Dolním náměstí. Součástí víkendové akce jsou Dny elektromobility Zlínského kraje a Den s Policií ČR.

Jedním z hlavních lákadel bude koncert s názvem „Čas holin“ v podání známé folkové kapely Bratři Ebenové, který se uskuteční v pátek 7. září ve velkém sále domu kultury. Původně bratrské trio – Marek, Kryštof a David byli na české hudební scéně svým přístupem ve spojení s výjimečnými texty Marka zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929–2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Kromě tria bratří Ebenových tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák. Předprodej vstupenek na koncert Bratří Ebenů probíhá na pokladně kina Vatra.

Bratři Ebenové ovšem nebudou jedinou hudební třešničkou Valašského záření. V rámci festivalu plného zábavy pro celou rodinu nebudou ani letos chybět filmová představení, zajímavé výstavy, bohatý doprovodný program, jarmark, ani další zvučná jména interpretů. Vsetíňáci se mohou těšit na vystoupení Báry Basikové, Vlasty Redla, Lenky Filipové, newyorského kytaristy a zpěváka Chrise Bergsona, Ptakustika, Kamélií, kapely Vanua2 nebo Waťák a mnohých dalších.

Do programu budou také letos zařazena hudební, pěvecká a taneční vystoupení dětí. O dopolední programy a workshopy pro děti se již tradičně bude starat Alcedo – středisko volného času Vsetín. Prezentovat se budou také vítězové závěrečného ročníku hudebního projektu česko-slovenské přeshraniční spolupráce s názvem Muzikomat.

Zájemci si navíc během Valašského záření vyzkoušejí elektromobily. Cílem akce je rozšířit povědomí o dostupných formách šetrné dopravy. Prezentace se uskuteční v ulicích Kobzáňova a Žerotínova v blízkosti Panské zahrady, a to v pátek 7. září od dvou odpoledne do osmi hodin večer a v sobotu 8. září od devíti ráno do tří hodin odpoledne. Návštěvníci si mohou prohlédnout i zdarma vyzkoušet elektromobil, elektroskútr, elektrokolo, elektrickou koloběžku či osobní vozítka typu segway.

Festivalový program bude doplněn také o neděli 9. září, kdy se ve sportovním areálu na Ohradě uskuteční Den s Policií ČR, který se bude skládat ze dvou částí. Ta první nabídne výstavu techniky, lidé budou moci nahlédnout do vozidel. Nebude chybět ani prezentace Červeného kříže, Besipu a dalších. Druhá část bude spočívat v dynamických ukázkách práce služebních psovodů, služebních koní a v jednání jsou i policejní pyrotechnici a potápěči.

 


Aktualitystarší aktuality

ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY - LETNÍ PROVOZ!

Upozorňujeme všechny naše návštěvníky na změnu provozu a pokladních hodin v průběhu letních měsíců. Letní pokladní hodiny: ...

Fotoklub Vsetín vystavuje na Galerii Stará radnice i ve foyer kina Vatra

Pořídit digitální fotografii je dnes naprosto snadné – stačí jen najít místo na přístroji, které je ...