Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Mikuláši s čerty rozsvítí vánoční výzdobu na Vsetíně

Uveřejneno: 13.11.2017 10:52:15 | 
Mikuláši s čerty rozsvítí vánoční výzdobu na Vsetíně
Mikulášské družiny z Hornolidečska v pátek 1. prosince znovu zpestří Mikulášský den na Vsetíně.

Kromě bohatého programu pro děti a tradičního jarmarku pro dospělé tak bude k vidění i spousta Mikulášů s čerty a anděly v pestrých maskách a kostýmech. Vrcholem pak bude v 16.30 hodin společné rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody a poté e všichni přesunou na Dolní náměstí, kde bude rozsvícen hlavní strom. Vánoční výzdoby se však dočká nově také smrk u vlakového nádraží a jeden strom v Panské zahradě.

Dopolední program určený pro nejmenší odstartuje v 9 hodin před domem kultury. Děti se mohou těšit na spoustu mikulášských her a aktivit, o které se postará Středisko volného času Alcedo. „Pro děti máme připravenou Andělskou poštu, Čertovské váhy, Hod nebeských koulí do koše nebo Přetahování lanem. Každá mateřská školka si bude moci ozdobit svůj vlastní vánoční stromeček a popovídat si s Mikulášem a jeho družinou," přiblížila program pro děti Stefanie Zonygová z Alceda. Pro dospělé bude připraven Mikulášský jarmark, který po celý den doplní netradiční kapela ze Střelné s příznačným názvem Čertovka.

Účast na odpoledním programu znovu přislíbily mikulášské a čertovské družiny z Lidečka a Valašské Polanky, které s dětmi a rodiči rozsvítí vánoční stromy. Jako první v půl páté společně rozsvítí vánoční strom na náměstí Svobody a poté se zvonečkový průvod vydá na Dolní náměstí, kde bude připravena kapela Valašská žízeň. Zde mezi pátou a půl šestou hodinou večerní bude rozsvícen také hlavní vánoční strom a ostatní vánoční výzdoba ve městě, která zahrnuje nově jeden strom v Panské zahradě a ozdobený smrk u vlakového nádraží. „V rámci každoročního rozšiřování vánoční výzdoby jsme se letos rozhodli nově ozdobit další dva stromy. První se nachází u vlakového nádraží, v místě, kde stávala historická mašinka a druhý prozáří Panskou zahradu“, uvedl starosta Jiří Růžička a doplnil: „Chtěl bych také poděkovat paní Haně Šafaříkové, která ze své zahrady na Hrbové darovala městu krásnou osmi metrovou jedli obrovskou, která bude zdobit náměstí Svobody.“

Starosta také žádá ostatní občany, kteří vlastní pěkný vzrostlý jehličnan, který již třeba přerůstá parametry jejich zahrady, a chtěli by jej městu věnovat jako vánoční strom na náměstí Svobody pro příští rok, ať neváhají a kontaktují správce městské zeleně Petra Mikulíka (tel.: 571 491 712, e-mail: petr.mikulik@mestovsetin.cz).

Ing. Marek Mikuš


Aktualitystarší aktuality

ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY - LETNÍ PROVOZ!

Upozorňujeme všechny naše návštěvníky na změnu provozu a pokladních hodin v průběhu letních měsíců. Letní pokladní hodiny: ...

Fotoklub Vsetín vystavuje na Galerii Stará radnice i ve foyer kina Vatra

Pořídit digitální fotografii je dnes naprosto snadné – stačí jen najít místo na přístroji, které je ...