Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec dětem

Uveřejneno: 13.06.2018 11:16:02 | 
Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec dětem
Pořadatelé při sestavování programové nabídky jubilejního 10. ročníku vsetínského folklorního festivalu nezapomněli ani na rodiče s dětmi.

V sobotu i v neděli 30. června a 1. července se můžete již od 9.30 hodin projít areálem Panské zahrady, kde během dopoledne i po poledni bude probíhat program „Řemeslné hrátky nejen se zvířátky“. Jak už samotný název napovídá, můžete si vyzkoušet umotat provázky, uplést bič, projít se na chůdách, podívat se, jak vzniká malba na sklo, vyzkoušet si práci se dřevem, předení na kolovrátku, nebo se přijít podívat na ukázky zahánění ovcí, dojení koz, ochutnat čerstvě stlučené máslo, pozorovat práci sokolníků a mnoho dalšího. Zapojit se můžete také do školičky tance nebo výtvarných dílniček. Těšit se na vás budeme i ve stylovém valašském fotokoutku. Nově nám přírodní prostředí Panské zahrady před vašimi zraky ozdobí a tematicky dokreslí folklorní graffitti mezi stromy.

Nedělní dopolední programový blok s názvem „Vsetínský krpeček“ bude patřit nejen dětským souborům ze Vsetína a okolí, ale také jejich zahraničním kamarádům ze Slovenska. V pořadu účinkují dětské soubory: Malá Jasénka, Vsacánek, Ovečky z Valašského Meziříčí, Ogaři z Liptálu a Hájenka z Bratislavy.

Větší děti a dospěláky zveme také na páteční a sobotní projekce letního kina od 21.30 hodin na Dolní náměstí. Připravena bude česká pohádka Čertoviny nebo komedie Bajkeři.

To ale není všechno. Kromě zahajovacího čtvrtečního koncertu „Valašské studánky“ dostanou děti prostor také v pořadu „V dobrém sme sa zešli“, a to v neděli od 14.00 hodin, kde vystoupí po boku seniorských folklorních skupin. Účinkují: domácí Vsacané, Jasénčanky, Surovo drevo, Malá Jasénka, Vsacánek, Ovečky a Pozdní sběr z Valašského Meziříčí.

Sladkou tečku a další pochutiny pro menší, větší i dospělé obstará od pátku do neděle jarmark v Panské zahradě. Přijďte ochutnat!


Aktualitystarší aktuality

30. ročník mezinárodního fotografického salonu Interfotoklub Vsetín 2018 byl otevřen

Udělením oficiálních patronací mezinárodních fotografických asociací FIAP, IAAP a ČFFÚ byl po dvou letech opět otevřen ...

ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY - LETNÍ PROVOZ!

Upozorňujeme všechny naše návštěvníky na změnu provozu a pokladních hodin v průběhu letních měsíců. Letní pokladní hodiny: ...

Fotoklub Vsetín vystavuje na Galerii Stará radnice i ve foyer kina Vatra

Pořídit digitální fotografii je dnes naprosto snadné – stačí jen najít místo na přístroji, které je ...