Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Martina KOCIÁNOVÁ & Trio AMADEUS

Úvodní koncert letošní sezóny Komorního cyklu vážné hudby 2017/2018.

Cyklus tří komorních koncertů vážné hudby nabízí tematicky různorodá a atraktivní koncertní vystoupení špičkových domácích interpretů. V úvodu koncertů se představují vybraní žáci ZUŠ Vsetín se svým vystoupením.

Zájemcům o tento žánr nabízíme zvýhodněné předplatné celého cyklu za 450 Kč, které je možno zakoupit do 2. října 2017 na pokladně kina Vatra. Děti do 10 let mají vstup zdarma, senioři a žáci ZUŠ zaplatí za jednotlivé koncerty poloviční vstupné (90 Kč).

Program celého cyklu zde


MARTINA KOCIÁNOVÁ (MEZZOSOPRÁN) – kdyby měla psát svůj pracovní životopis, musely by vzniknout dva. Jeden, který by mapoval její moderátorskou kariéru a jeden pěveckou. Původně si však mezzosopranistka a moderátorka vybrala profesi historičky. Tento obor, konkrétně historii a muzeologii, vystudovala na Slezské univerzitě v Opavě. Současně vystudovala i ostravskou Lidovou konzervatoř. Již během studií začala pracovat jako redaktorka a moderátorka zpravodajství České televize. V roce 1994 začala moderovat hlavní zpravodajskou relaci v TV Nova. Od roku 1996 nastoupila jako moderátorka večerního zpravodajství do TV Prima a hlavní zprávy tam moderovala až do roku 2006.

Souběžně s touto profesí hostuje v divadlech v Česku, koncertuje doma i v zahraničí a spolupracuje s mnoha hudebními tělesy. Do divadla vstoupila prostřednictvím muzikálu. Tři roky zpívala jednu ze sólových rolí v úspěšném muzikálu Krysař. Po té se zaměřila především na klasickou hudbu. Zúčastnila se několika mezinárodních pěveckých soutěží. Pravidelně vystupuje s Triem Amadeus. Tento mozartovský projekt je mimořádný především tím, že úpravy písní i árií pro mezzosoprán a dechové trio vznikají speciálně pro jejich společné koncerty. Koncertuje nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru. Ve své koncertní činnosti se věnuje i dětem. Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

TRIO AMADEUS (Karel Dohnal, František Hlucháň, Peter Hlucháň) – svůj název odvozuje od jména geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Z jeho děl vychází i repertoár souboru, který je obohacen o díla českých mistrů jako F. Kramáře, V. Nudery, J. Venta. Velkou část reperoáru tvoří úpravy pro zajímavé obsazení dva klarinety a fagot, jejichž autorem je František Hlucháň.