Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Kino Vatra bude hostit premiéru filmového dokumentu Na tělo o světově uznávaném fotografu a vsetínském rodákovi Jindřichu Štreitovi

Uveřejneno: 24.01.2018 11:49:35 | 
Kino Vatra bude hostit premiéru filmového dokumentu Na tělo o světově uznávaném fotografu a vsetínském rodákovi Jindřichu Štreitovi

Srdečně Vás zveme 28. února 2018 od 18.00 hodin na slavnostní premiéru celovečerního dokumentu, který vznikal tři roky, zachycuje obyčejný svět neobyčejného muže - fotografa Jindřicha Štreita, vsetínského rodáka, který se projekce osobně zúčastní společně s režisérkou Libuší Rudinskou.

Jindřich Štreit proslul svými syrovými, a přitom hluboce lidskými snímky z venkovského prostředí, v němž dlouhá léta působil a žije dodnes. Jindřich Štreit, rodák ze Vsetína, žijící v Sovinci, světově uznávaný fotograf, vysokoškolský profesor, který navštívil řadu míst naší planety, kde bohužel hlavní roli hrají bída a válečné konflikty.

Snímek o Jindřichu Štreitovi natočila fotografka a dokumentaristka Libuše Rudinská, rodačka z Uherského Hradiště. Už téměř patnáct let točí filmy ve vlastní produkci, externě spolupracuje s Českou televizí. Získala několik prestižních ocenění v mezinárodních fotografických soutěžích. 

„Jindřicha Štreita znám už čtvrt století. Moc si jeho práce vážím. Učil mě před lety na pražské FAMU, kde jsem vystudovala fotografii, a já byla jeho žačkou. Obdivuji jeho tvorbu. Za ta léta, co se známe, jsme se stali přáteli, jezdíme spolu občas fotit do různých destinací. Jindřich je nesmírně vnímavý, citlivý umělec a duchem nesmírně mladý člověk. A právě tímto filmem bych mu chtěla složit hold za to, co mě naučil, a jak mnoho mi v životě pomohl,“ vyznala se Libuše Rudinská.

Filmový dokument má slavnostní premiéru 27. února v Olomouci a o den později v rodném Štreitově Vsetíně, které se fotograf osobně zúčastní a po nichž bude následovat beseda.

Vstupné: 100 Kč. 
Předprodej vstupenek od 1. února.


Aktualitystarší aktuality

Na Vsetínském krpci se opět bude soutěžit o titul nejlepšího tanečníka valašského odzemku a obuškového

Odzemek je charakteristickou a důležitou složkou mužského tanečního projevu na Valašsku. Je výrazem regionální příslušnosti, tanečního ...

Vsetínská noc se blíží

Pátek 26. května bude patřit dalšímu ročníku Vsetínské noci! Těšit se můžete na jízdu historickým autobusem, ...

V krajině Aleše Mynáře se ocitnou návštěvníci Galerie Stará radnice

Od 3. května 2018 bude v prostorách Galerie Strá radnice na Horním městě k vidění výstava ...