Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Kino Vatra bude hostit premiéru filmového dokumentu Na tělo o světově uznávaném fotografu a vsetínském rodákovi Jindřichu Štreitovi

Uveřejneno: 24.01.2018 11:49:35 | 
Kino Vatra bude hostit premiéru filmového dokumentu Na tělo o světově uznávaném fotografu a vsetínském rodákovi Jindřichu Štreitovi

Srdečně Vás zveme 28. února 2018 od 18.00 hodin na slavnostní premiéru celovečerního dokumentu, který vznikal tři roky, zachycuje obyčejný svět neobyčejného muže - fotografa Jindřicha Štreita, vsetínského rodáka, který se projekce osobně zúčastní společně s režisérkou Libuší Rudinskou.

Jindřich Štreit proslul svými syrovými, a přitom hluboce lidskými snímky z venkovského prostředí, v němž dlouhá léta působil a žije dodnes. Jindřich Štreit, rodák ze Vsetína, žijící v Sovinci, světově uznávaný fotograf, vysokoškolský profesor, který navštívil řadu míst naší planety, kde bohužel hlavní roli hrají bída a válečné konflikty.

Snímek o Jindřichu Štreitovi natočila fotografka a dokumentaristka Libuše Rudinská, rodačka z Uherského Hradiště. Už téměř patnáct let točí filmy ve vlastní produkci, externě spolupracuje s Českou televizí. Získala několik prestižních ocenění v mezinárodních fotografických soutěžích. 

„Jindřicha Štreita znám už čtvrt století. Moc si jeho práce vážím. Učil mě před lety na pražské FAMU, kde jsem vystudovala fotografii, a já byla jeho žačkou. Obdivuji jeho tvorbu. Za ta léta, co se známe, jsme se stali přáteli, jezdíme spolu občas fotit do různých destinací. Jindřich je nesmírně vnímavý, citlivý umělec a duchem nesmírně mladý člověk. A právě tímto filmem bych mu chtěla složit hold za to, co mě naučil, a jak mnoho mi v životě pomohl,“ vyznala se Libuše Rudinská.

Filmový dokument má slavnostní premiéru 27. února v Olomouci a o den později v rodném Štreitově Vsetíně, které se fotograf osobně zúčastní a po nichž bude následovat beseda.

Vstupné: 100 Kč. 
Předprodej vstupenek od 1. února.


Aktualitystarší aktuality

Skleněné metamorfózy a imprese vsetínské fotografky Kvetoslavy Šakové nabídne foyer kina Vatra

Únorová výstava fotografií ve výstavním prostoru kina Vatra zve do světa obrazových metamorfóz a impresí vsetínské ...

25. ročník soutěžní přehlídky Chrám i tvrz 2018 je vyhlášen!

Chrám i tvrz - okresní soutěžní přehlídka v recitaci a krajské klání dětských pěveckých sborů, zaměřené ...

Galerie Stará radnice představuje tvorbu Kristiny Veskové - plastiky, olejomalby i tisky

Od 17. ledna do 4. března 2018 je ve výstavních prostorách Galerie Stará radnice k vidění ...