Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Hudební legendy v zářijovém a říjnovém programu kina Vatra

Uveřejneno: 25.08.2017 16:01:35 | 
Hudební legendy v zářijovém a říjnovém programu kina Vatra
Letošní podzim to bude snímek věnovaný operní pěvkyni Soni Červené, záznamy koncertů Davida Gilmoura a Black Sabbath, a také dokument o skupině Scorpions.

Světoznámá operní pěvkyně a herečka, Soňa Červená oslaví 9. září své 92. narozeniny. Od 7. září do 13. září pak započne akcí "Týden se Soňou Červenou" cesta nového celovečerního dokumentu režisérky Olgy Sommerové Červená do českých kin. Film je odrazem vzpomínek umělkyně a historickým dokumentem o důležitých momentech její cesty i některých milnících dějin minulého století. Ukazuje fantastickou životní cestu ženy, jež si dokázala vybudovat navzdory nepřízni osudu oslňující kariéru, která je odrazem kulturní historie posledních sedmdesáti let. Plejáda umělců, s nimiž spolupracovala, začíná Janem Werichem, pokračuje přes Herberta von Karajana, Rafaela Kubelíka, Maria del Monaco až k Robertu Wilsonovi, Lou Reedovi či Tomu Waitsovi. V kině Vatra film diváci uvidí 12. září.

Pětačtyřicet let od slavné show, ze které vznikl dokumentární film Pink Floyd v Pompejích, se David Gilmour vrací na místo činu. Skladatel, zpěvák a kytarista legendárních rockerů odehrál v červenci 2016 v kulisách ruin nejstaršího amfiteátru na světě dva spektakulární koncerty. Ze záznamu vznikl ohromující snímek David Gilmour v Pompejích v němž zazní hity Gilmourovy sólové kariéry i klasiky z vrcholných let Pink Floyd včetně "One of These Days", "Wish You Were Here" nebo "Comfortably Numb". Atmosféru koncertu dotváří dokonalá audiovizuální show plná laserových efektů, pyrotechniky a videoprojekcí na obrovské oválné obrazovce. Snímek bude v českých kinech uveden exkluzivně pouze 13. září.

Skupina Black Sabbath v původní sestavě - zpěvák Ozzy Osbourne, kytarista Tony Iommi a basák Terence „Geezer“ Butler - dvěma monstrózními koncerty v jejich domovském Birgminghamu letos v únoru završili své definitivně poslední turné The End. Jedna z nejvlivnějších kapel všech dob, která před půlstoletím definovala zvuk hard rocku a zapustila kořeny heavy metalu se rozloučila ve velkém stylu. Peckami nabušený, zákulisními rozhovory prošpikovaný a studiovými nahrávkami nezveřejněných skladeb okořeněný koncertní záznam z Birminghamu pod názvem Black Sabbath: The End of the End uvedou kina 28. září.

Na 16. října se připravuje projekce unikátního dokumentu Scorpions Forever and a Day, který přiblíží padesát let historie německé rockové legendy Scorpions. Snímek začíná jejich cestou na vrchol, po které hned následovaly těžké roky, kdy zpěvák a zakládající člen Klaus Meine přišel o svůj unikátní hlas. Ale obtíže překonal a skupina se záhy vrátila mezi rockovou elitu. Snímek obsahuje rozhovory s blízkými spolupracovníky muzikantů i s jejich manželkami. Diváci navštíví zákulisí legendárního koncertu v Moskvě roku 2013 a poznají současný život rockových hvězd, které stále vyprodávají největší haly světa.


Další informace včetně ukázek a přesných termínů projekcí v kině Vatra naleznete na www.kinovatra.cz.


Aktualitystarší aktuality

Na Vsetínském krpci se opět bude soutěžit o titul nejlepšího tanečníka valašského odzemku a obuškového

Odzemek je charakteristickou a důležitou složkou mužského tanečního projevu na Valašsku. Je výrazem regionální příslušnosti, tanečního ...

Vsetínská noc se blíží

Pátek 26. května bude patřit dalšímu ročníku Vsetínské noci! Těšit se můžete na jízdu historickým autobusem, ...

V krajině Aleše Mynáře se ocitnou návštěvníci Galerie Stará radnice

Od 3. května 2018 bude v prostorách Galerie Strá radnice na Horním městě k vidění výstava ...