Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Bratři Ebenové hlavními hvězdami Valašského záření 2018

Uveřejneno: 03.04.2018 14:59:28 | 
Bratři Ebenové hlavními hvězdami Valašského záření 2018

Koncert s názvem "Čas holin" v podání folkové kapely Bratři Ebenovi, který se uskuteční v pátek 7. září ve velkém sále domu kultury, bude jedním z hlavních lákadel letošního ročníku multižánrového festivalu Valašské záření. 

Původně bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929–2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný "ebenovský zvuk". Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli Bratři Ebenové pro folkovou scénu zjevením.

Kromě tria bratří Ebenových tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

Předprodej vstupenek probíhá na pokladně kina Vatra.


Aktualitystarší aktuality

ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY - LETNÍ PROVOZ!

Upozorňujeme všechny naše návštěvníky na změnu provozu a pokladních hodin v průběhu letních měsíců. Letní pokladní hodiny: ...

Fotoklub Vsetín vystavuje na Galerii Stará radnice i ve foyer kina Vatra

Pořídit digitální fotografii je dnes naprosto snadné – stačí jen najít místo na přístroji, které je ...