Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

Blanka Andělová získá Cenu města Vsetína za rok 2017

Uveřejneno: 02.05.2018 10:01:48 | 
Blanka Andělová získá Cenu města Vsetína za rok 2017

Cenu města Vsetína, která je každoročně udělována zastupitelstvem za přínos k rozvoji města v nejrůznějších oblastech lidských činností, obdrží za rok 2017 valašská patriotka Blanka Andělová, jež se celý život věnovala dobročinným aktivitám.

Návrhy na udělení Ceny města Vsetína zasílaly nejrůznější instituce, sdružení, spolky, firmy, ale i občané. Kulturní komise tak vybírala z devíti nominovaných kandidátů, přičemž do užšího kola zvolila tři osobnosti – Blanku Andělovou, cestovatele Libora Bureše a dlouholetou ředitelku Masarykovy veřejné knihovny Helenu Gajduškovou.  S těmito jmény byli na březnovém zasedání seznámeni zastupitelé. Ti rozhodli, že Cenu města Vsetína za rok 2017 získá právě Blanka Andělová, která se celý život zaměřovala na historii odboje na Valašsku. Aktivně pracovala v dobročinných organizacích TJ Slovan nebo Českém svazu bojovníků za svobodu, je aktivní členkou komise pro občanské záležitosti.

„Opravdu si velice vážím osobností, které přispívají svými činy ku prospěchu společnosti. Letošní ročník byl velmi náročný na vybírání vítěze, protože jsme obdrželi seznam se jmény velmi zasloužilých občanů. Gratuluji Blance Andělové k udělení ceny,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Cena města Vsetína je udělována už od roku 2000. Dosavadními držiteli se stalo dvacet osobností, jež svým občanským přístupem podstatně přispěly k rozvoji města. Mezi oceněnými jsou například Břetislav Rokyta, Jiří Parduba, František Božek, Květoslav Kotas, Antonín Kaderka, Jaromír Bazel starší, Alena Zdražilová, Milan Drlík, Miroslav Evják, Zdeněk Hartinger či Jaroslav Sankot.

V pořadí již dvacátým prvním držitelem Ceny města Vsetína za rok 2017, se stane Blanka Andělová. Slavnostní předávání se uskuteční v neděli 20. května 2018 od 17.00 hodin v Mramorovém sále Zámku Vsetín. Jako hudební host vystoupí Mojmír Bártek s kapelou Young Pekáč z Brna.


Aktualitystarší aktuality

ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY - LETNÍ PROVOZ!

Upozorňujeme všechny naše návštěvníky na změnu provozu a pokladních hodin v průběhu letních měsíců. Letní pokladní hodiny: ...

Fotoklub Vsetín vystavuje na Galerii Stará radnice i ve foyer kina Vatra

Pořídit digitální fotografii je dnes naprosto snadné – stačí jen najít místo na přístroji, které je ...