Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

30. ročník mezinárodního fotografického salonu Interfotoklub Vsetín 2018 byl otevřen

Uveřejneno: 20.07.2018 12:44:54 | 
30. ročník mezinárodního fotografického salonu Interfotoklub Vsetín 2018 byl otevřen

Udělením oficiálních patronací mezinárodních fotografických asociací FIAP, IAAP a ČFFÚ byl po dvou letech opět otevřen letos již 30. ročník mezinárodního fotografického bienále Interfotoklub Vsetín 2018.

Od začátku července mohou fotografové z celého světa prostřednictvím webových stránek interfotoklub.cz přihlašovat své fotografie do individuálních sekcí určených pro digitální fotografii a také do sekce určené pro fotokluby, jejichž členové mohou posílat své kolekce tištěných fotografií na adresu pořadatele soutěže, kterým je Dům kultury Vsetín spol. s r.o.

„Pro letošek jsme se kromě tradičních individuálních sekcí, určených pro černobílou a barevnou digitální fotografii na volné téma, rozhodli nově otevřít i sekci pro hudební a koncertní fotografii, k níž máme jako pořadatelé kulturních akcí blízko a myslíme si, že by toto téma mohlo zarezonovat i s fotografy napříč národnostmi, věkovým spektrem a tematickým zaměřením,“ uvedl Zdeněk Holoubek, administrátor salonu.

„Rozšířili jsme také možnost prezentace fotoklubů zvýšením počtu fotografií a autorů, které lze přihlásit do soutěže v rámci společných kolekcí,“ doplnil Zdeněk Holoubek.

Uzávěrka příjmu fotografií je naplánována na 30. října a hodnocení fotografií proběhne 10. listopadu 2018.

Porota ve složení Garik Avanesian, Andrey Yurlov, Jozef Danyi udělí v rámci individuálních sekcí ocenění a medaile mezinárodních asociací FIAP, IAAP a ČFFÚ. Nejlepší kolekci fotografií v sekci fotoklubů bude udělena Grand Prix Města Vsetín.

Nejlepší fotografie a fotografie akceptované do salonu budou k vidění v prostorách Galerie Stará radnice a na Zámku Vsetín od konce ledna do konce března 2019.

Mezinárodní fotografický salon Interfotoklub Vsetín 2018 pod čestným prezidentstvím prof. Mgr. Jindřicha Štreita dr. h. c. je otevřen všem amatérským i profesionálním fotografům a fotoklubům z celého světa.

Srdečně Vás zveme k účasti, přejeme hodně štěstí a dobré světlo.


Aktualitystarší aktuality

ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY - LETNÍ PROVOZ!

Upozorňujeme všechny naše návštěvníky na změnu provozu a pokladních hodin v průběhu letních měsíců. Letní pokladní hodiny: ...

Fotoklub Vsetín vystavuje na Galerii Stará radnice i ve foyer kina Vatra

Pořídit digitální fotografii je dnes naprosto snadné – stačí jen najít místo na přístroji, které je ...