Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

2017

 

EWA FARNA 

Petr KOLÁŘ

Ivan MLÁDEK & Banjo Band

Petra ČERNOCKÁ

František NEDVĚD

a další


Ewa Farna hlavní hvězdou Valašského záření 2017 ve Vsetíně

Hlavním headlinerem dvoudenního 19. ročníku multižánrového festivalu Valašské záření ve Vsetíně bude zpěvačka Ewa Farna s kapelou, které bude v pátek 8. září patřit velký sál Domu kultury, kam zavítá po dlouhých osmi letech.

Ewa Farna, třinecká rodačka, se hudbě věnuje od dětství. Za svou dosavadní kariéru vydala již osm řadových alb. Ewa, jako historicky nejmladší zpěvačka v Česku, vyrazila v roce 2006 se svojí kapelou na samostatné koncertní turné po republice a zastavila se v 18 městech.

Natočila již přes 30 klipů, spolupracovala s významnými polskými i českými hudebníky, účastnila se projektů jako třeba nazpívání hymny na World Men’s Handball Championship in Qatar. Vyzkoušela si herectví i moderaci a to rovnou prestižních hudebních cen Anděl, které moderovala společně se zpěvákem Tomášem Klusem. Byla historicky nejmladší českou (Československá Superstar) i polskou porotkyní (X Factor). V roce 2016 oslavila 10 let své kariéry.

V rámci festivalu plného zábavy pro celou rodinu, který se uskuteční 8. a 9. září v centru města na dvou pódiích, nebudou však ani letos chybět filmová představení, zajímavé výstavy, bohatý doprovodný program, jarmark, ani další zvučná jména interpretů.
Těšit se tak můžete například na Petra Koláře, Františka Nedvěda, Ivana Mládka a mnoho dalších. 

Do programu budou také letos zařazena hudební, pěvecká a taneční vystoupení dětí. O dopolední programy a workshopy pro děti se již tradičně bude starat Alcedo – středisko volného času Vsetín. Prezentovat se budou také domácí folklorní soubory a kapely nebo vítězové soutěžního hudebního projektu česko-slovenské přeshraniční spolupráce s názvem Muzikomat.

Předprodej vstupenek na koncert Ewy Farne probíhá na pokladně kina Vatra.

 


VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ PŘEDSTAVÍ IVANA MLÁDKA NEJEN COBY ZPĚVÁKA A BAVIČE, ALE TAKÉ JAKO POZORUHODNÉHO VÝTVARNÍKA

Další hvězdou 19. ročníku multižánrového festivalu Valašské záření ve Vsetíně bude zpěvák, bavič, ale také výtvarník IVAN MLÁDEK, který přijede v pátek 8. září a spolu s kapelou Banjo Band vystoupí ve 21.15 hodin na Svárově. Osobně se Mládek zúčastní téhož den také vernisáže svých unikátních obrazů v Galerii Stará radnice.

Ivan Mládek se narodil před 75 lety v Praze, dá se říci, v malířské rodině. I když měli jeho předci řadná občanská povolání, všichni se celý život intenzivně věnovali kresbě a malířství. Ivan Mládek byl veden k výtvarnému od dětství, v době dospívání však propadl klasickému jazzu a začal se intenzivně věnovat hře na kytaru a tenor banjo. Přestože vystudoval Vysokou školu ekonomickou, hudba a zábava se mu staly povoláním.

Přes značné pracovní vytížení se koncem sedmdesátých let vrací k malování a vymýšlí svůj "antiperspektivismus", žertovný styl s důsledně převrácenou perspektivou. Pro projekt získává i akademického malíře Jaroslava Myslivečka a mnoho let s ním spolupracuje. 

V současné době se Mládek od antiperspektivy částečně osvobozuje a staví své obrazy hlavně na humorných minimalistických námětech. Podobně jako ve své písňové tvorbě se snaží o vyjádření humorných témat co nejjednodušší formou. Když už jsou jeho současné obrazy posuzovány jako minimalistické, rozhodl se je blíže specifikovat jako "Action Minimal Art". Ivan Mládek, který se sám považuje spíš za malujícího vtipálka, než malíře, vytvořil do dnešního dne asi 300 pláten a často vystavuje i mimo Českou a Slovenskou republiku (například v USA, Německu, Švýcarsku a v Polsku).

Výstava Ivana Mládka s názvem "Antiperspektivismus", "Akční minimalismus" a další žerty v malířství bude ve Vsetíně k vidění v Galerii Stará radnice od 8. září do 8. října 2017.

Nenechte si ujít hudebně zábavnou show Ivana Mládka a jeho legendárního Banjo Bandu v rámci Valašského záření 2017, přijďte a dozvíte se, po jakém víně se dívkám prodlužují nohy a zvětšují ňadra, jak se i s cukrovkou mohou jíst buchty, jak se neplavci udrží i bez kruhu na hladině, jak se sami zbavit prostaty a další zajímavosti. Vystoupi také zpívající komici "Kalamity Jane" Lenka Šindelářová, Lenka Plačková, "Libuna" a Jan Mrázek.


Valašské záření ve Vsetíně letos již po devatenácté

Víkend plný zábavy se blíží. Dvaadvacet kapel, šest filmových představení, atraktivní výstavy a zvučná jména interpretů jakými jsou Ewa Farna, Petr Kolář, Ivan Mládek, Petra Černocká nebo František Nedvěd – to je Valašské záření 2017 ve Vsetíně, které se již tradičně bude konat na dvou pódiích – na Svárově a Dolním náměstí ve dnech 8. a 9. září.

Dopolední program Valašského záření nabídne od 9.30 hodin na Dolním náměstí hudební, pěvecká a taneční vystoupení úspěšných dětí ze vsetínských základních a mateřských škol. Interaktivní aktivity a hry pro děti již tradičně obstará Alcedo – středisko volného času. Na pódiu na Svárově se během pátku vystřídá čtveřice kapel od folklor-bigbíťáků z Docuku, přes vystoupení dětské kapely Docela, hity v podání Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu až po funky-soul TopDream Company. Chybět nebude ani folklorní blok na Svárově od 19.00 hodin, kde vystoupí vsetínské soubory Jasénka, Kotár a Vsacan spolu se slovenským souborem Váh z Púchova. Na své si však v programu přijdou také děti, i ti dříve narození. Olomoucké Divadlo Tramtárie přiveze pohádku o malé Terezce a kouzelném autíčku, která se ztratí na školním výletě. „Příznivce country muziky jistě potěší František Nedvěd s kapelou The Break. O bigbítové zakončení na Dolním náměstí se postarají vsetínské a meziříčské kapely Hattrick, Old Skart a Grogy,“ vyjmenovává Eva Hennelová, dramaturgyně festivalu.

Hlavním headlinerem 19. ročníku festivalu bude zpěvačka Ewa Farna s kapelou, které bude v pátek 8. září od 19.00 hodin patřit velký sál Domu kultury, kam zavítá po dlouhých osmi letech. Předprodej vstupenek na koncert Ewy Farne probíhá na pokladně kina Vatra.

Páteční festivalový den se však ponese také ve znamení Ivana Mládka, který se ve Vsetíně představí hned dvakrát nejen coby zpěvák a bavič po boku „Kalamity Jane“, Lenky Plačkové a Jana Mrázka, ale také jako osobitý výtvarník žertovného stylu. „Výstava obrazů Ivana Mládka s názvem „Antiperspektivismus“, „Akční minimalismus“ a další žerty v malířství bude ve Vsetíně k vidění v Galerii Stará radnice od 8. září, kdy v 16.00 hodin proběhne její slavnostní otevření za osobní účasti autora, až do 8. října,“ přiblížil Zdeněk Holoubek z Domu kultury.

V rámci festivalu plného zábavy pro celou rodinu nebudou však ani letos chybět atrakce pro děti na náměstí Svobody, jarmark a další doprovodný program. Filmové fandy jistě potěší projekce v kině Vatra za snížené vstupné a na Dolním náměstí, kterých bude celkem šest: Piráti z Karibiku – Salazarova pomsta, americký horor TO, česká komedie Instalatér z Tuchlovic, animovaný Mimi šéf, akční sci-fi Terminátor II a česká pohádka Anděl Páně 2 tak doplní bohatý fesivalový program. Ujít pozornosti návštěvníků by rovněž neměla výstava historických promítaček ze sbírky pana Ivana Hudce a fotografií pánů Randýska a Olšáka z rekonstrukce kina Vatra.

Zkrátka nepřijdou ani sportovní fandové. V pátek s úderem 14. hodiny budou na Dolním náměstí představeny nové dresy VHK Vsetín za účasti samotných hráčů klubu. Sobotní dopoledne na Dolním náměstí ovládnou vsetínské bojové sporty a taneční vystoupení: brazilské jiu-jitsu, ruskou systemu, tradiční karate, rope skipping, prezentaci Fitness Clubu Atlantik a sokolského oddílu všestrannosti, street dance v podání skupiny All Style Unit nebo historické tance v provedení tanečního oboru ZUŠ Vsetín pod vedením Jaroslavy Špačkové. Pro aktivní vyznavače běžeckého sportu bude v sobotu od 9.30 hodin v Panské zahradě připraven veřejný trénink na 10. ročník běžeckého závodu Valachiarun.

Sobotní program nabídne nejen dixieland, ale také dechovou kapelu Horňané, pro děti strhující interaktivní a humornou show kejklíře, žongléra a artisty Klauna Pupa, zlínský F-dur Jazzband, nevšední zpěvačku a hráčku na kvinton Gabrielu Vermelho & GaRe, vsetínské Conspiercy nebo Kosovce. Hlavními interprety druhého dne festivalu jsou Petra Černocká s Jiřím Pracným a několikanásobný „Stříbrný slavík“ Petr Kolář, který vystoupí se svou kapelou od 21.00 hodin na hlavním pódiu.

Prezentovat se budou také rockové kapely Šamat a Svieca vo vetre – vítězové čtvrtého ročníku hudební soutěže v rámci projektu česko-slovenské přeshraniční spolupráce s názvem Muzikomat, kterým bude patřit večerní čas na Dolním náměstí.

Po oba dva festivalové dny jsou pro vytrvalé návštěvníky s chutí bavit se dál Afterparty Valašského záření, a to v Music clubu Tři Opice, vždy od 23.30 hodin.


VALAŠSKÉMU ZÁŘENÍ PŘÁLO KRÁSNÉ POČASÍ I PŘÍZEŇ NÁVŠTĚVNÍKŮ

Centrum města Vsetína ožilo o víkendu 8. a 9. září 19. ročníkem tradičního multižánrového festivalu Valašské záření, který přilákal celkem na 8 000 návštěvníků. V bohatém dvoudenním programu vystoupili na dvou scénách přední čeští interpreti a kapely, ale také místní neprofesionální spolky a sdružení.

Dvaadvacet kapel, šest filmových představení, atraktivní výstavy a zvučná jména interpretů – Ewa Farna, Petr Kolář, Ivan Mládek, Petra Černocká nebo František Nedvěd – takové bylo Valašské záření 2017 ve Vsetíně!

Festivalová dopoledne na Dolním náměstí patřila převážně dětem a jejich hudebním, pěveckým a tanečním vystoupením, která přišli podpořit jak rodičové a prarodičové, tak děti z mateřinek. Prezentaci talentovaných dětí ze vsetínských základních a mateřských škol doplňovaly interaktivní aktivity a hry pro děti, které již tradičně a ke spokojenosti všech přítomných obstarává Alcedo – středisko volného času. Pódium na Svárově v pátek otevřela folklor-bigbítová kapela Docuku, po níž následovalo vystoupení vsetínské dětské kapely Docela, která funguje při Alcedu. Nejpočetnější divácké přízni se v pátek těšily hity v podání Ivana Mládka a jeho legendárního Banjo Bandu i s Kalamity Jane a Lenkou Plačkovou. Zakončení prvního dne se neslo v rytmu funky-soulového uskupení TopDream Company. O tom, že folklor má ve Vsetíně velkou fanouškovskou základnu, potvrdila návštěvnost folklorního bloku na Svárově, který šel doprotivky s koncertem Ewy Farne, kde se představily vsetínské soubory Jasénka, Kotár a Vsacan spolu se slovenským souborem Váh z Púchova. Na své si však v programu přišly také děti. Olomoucké Divadlo Tramtárie přivezlo pohádku o malé Terezce a kouzelném autíčku. Velké divácké podpory se dostalo také country muzice v podání Františka Nedvěda a kapely The Break, jehož fanoušci zaplnili prostor na Dolním náměstí. 

Hlavním hostem 19. ročníku festivalu byla zpěvačka Ewa Farna s kapelou, která se vsetínskému publiku představila v pátek od 19.00 hodin, kde její vystoupení s nadšením sledovalo přes 600 fanoušků všech věkových skupin.

Páteční festivalový den se však kromě Farne nesl také ve znamení Ivana Mládka, který se ve Vsetíně představil hned dvakrát, nejen coby zpěvák a bavič po boku „Kalamity Jane“, Lenky Plačkové a Jana Mrázka, ale také jako osobitý výtvarník žertovného stylu. Vernisáži výstavy jeho obrazů s názvem „Antiperspektivismus“, „Akční minimalismus“ a další žerty v malířství se zúčastnilo na 60 návštěvníků včetně samotného autora. V Galerii Stará radnice bude výstava k vidění až do 8. října.

Výborné návštěvnosti se po oba festivalové dny těšily filmové projekce! Ty v souhrnu v letním kině i kině Vatra navštívilo přes 1050 diváků, přičemž projekce Pirátů z Karibiku – Salazarova pomsta a amerického hororu TO byly téměř vyprodány! Mezi tituly v letním kině jednozančně u návštěvníků zvítězila česká pohádka Anděl Páně 2.

Sportovní fanoušky přišly v pátek na Dolní náměstí pozdravit hráči VHK ROBE Vsetín a představit jim své nové klubové dresy. Sobotní dopoledne na Svárově pak ovládly vsetínské bojové sporty a taneční vystoupení, v rámci kterých bylo možné sledovat brazilské jiu-jitsu, ruskou systemu, tradiční karate, rope skipping, prezentaci Fitness Clubu Atlantik a sokolského oddílu všestrannosti, street dance v podání skupiny All Style Unit nebo historické tance v provedení tanečního oboru ZUŠ Vsetín.

Hlavními interprety druhého dne festivalu byli Petra Černocká s Jiřím Pracným, která své vystoupení otevřela svou legendární písničkou „Saxana“, kterou s ní zpívali všichni přítomní na Svárově. Hlavní večerní čas patřil několikanásobnému „stříbrnému Slavíku“ Petru Kolářovi, který vystoupil se svou akustickou kapelou od 21.00 hodin na hlavním pódiu, kterému se jednoznačně dostalo největší divácké návštěvnosti a přízni.

Zvýšené divácké přízni se těšily také sobotní vystoupení kapel menšinových žánrů, které reprezentovali Acoustic Irish z Ostravy nebo zpěvačka Gabriela Vermelho s kapelou GaRe.

Svůj prostor pro prezentaci dostaly také kapely Šamat z Valašských Klobouk a Svieca vo vetre z Púchova – vítězové čtvrtého ročníku Muzikomatu – hudební soutěže v rámci projektu česko-slovenské přeshraniční spolupráce mezi Domem kultury Vsetín a Divadlem Púchov.

„Průběh letošního Valašského záření se obešel bez komplikací. Po oba dva dny nám přálo pěkné počasí, a to je u tak rozsáhlé akce pořádáné venku vždy půlkou úspěchu. V příštím roce nás čeká jubilejní ročník, který se uskuteční 7. a 8. září 2018, kde již máme v hledáčku interprety jako ANNU K, Kamila Střihavku, kapely Chinaski nebo No Name. Bude tedy nač se těšit,“ prozradila Eva Hennelová, dramaturgyně Domu kultury Vsetín.

 

AKCI PODPORUJÍ:

 

DĚKUJEME!