Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

2016/2017


Koncerty komorního cyklu se uskuteční vždy ve čtvrtek od 18.30 hodin v Mramorovém sálu Zámku Vsetín, v jehož úvodu se představí žáci ZUŠ Vsetín se svým vystoupením. Během přestávky se budou moci návštěvníci občerstvit a případně na zámku zhlédnout aktuální výstavu Muzea regionu Valašsko.

„Pro zájemce o tento žánr jsme připravili zvýhodněné předplatné celého cyklu, které je možno si zakoupit na pokladně kina Vatra do 12. 10. 2016 za 450 Kč. Držitelé předplatného budou mít volný vstup na lednový Novoroční koncert. Nutná je však telefonická rezervace předem. Zvýhodněné vstupné jsme však připravili také pro děti do 10 let, ty mají vstup zdarma, senioři a žáci ZUŠ zaplatí za jednotlivé koncerty 90 Kč," uvedla Obručová.

 


13. 10. 2016 IGOR FRANTIŠÁK & LUKÁŠ MICHEL

První koncert komorního cyklu, který se uskuteční ve čtvrtek 13. října, bude patřit klarinetovému recitálu předního českého klarinetisty Igora FRANTIŠÁKA za klavírního doprovodu Lukáše MICHELA. V jejich podání se můžete těšit na koncertní provedení skladeb z díla Bohuslava Martinů, Miloslava Ištvana, Roberta Schumanna a Carl Maria von Webera.

Igor Františák vystupoval jako sólista s řadou domácích i zahraničních kvartetů, komorních i velkých orchestrů a filharmonií. Je zakládajícím členem Stadlerova klarinetového kvarteta, se kterým koncertuje více než 20 let. V posledních letech se zabývá také dobovou interpretací na chalumeau, barokní klarinety a klasicistní klarinety. Od roku 2002 je spolupořadatelem a lektorem mezinárodních interpretačních kurzů v Ostravě. V současnosti, vedle aktivní koncertní činnosti, působí jako docent hry na klarinet na Fakultě umění Ostravské univerzity.

 


23. 02. 2017 L'AMFIPARNASO: Victoria Vocale & nonverbální divadlo En Garde!

Madrigalová komedie Orazia Vecchiho

Účinkují:

Victoria Vocale
Viktorie Dugranpere/ soprán, umělecká vedoucí
Zuzana Pokorná/ soprán
Dominika Prokopová/ alt
Štěpán Pokorný/ tenor

Pavel Drbal ~ viola da gamba
Filip Dvořák ~ cembalo, recitace

En Garde! - nonverbální divadlo
Kamila Dürichová
Tereza Babická
Lukáš Klement

Barokní masky - Emilia Karlović


Victoria Ensemble je pražský profesionální vokálně-instrumentální soubor zabývající se historicky poučenou interpretací staré hudby. Soubor založila v září 2009 Viktorie Dugranpere. Na jeho počátku stál především vokální soubor, který vystupoval buď samostatně, nebo s doprovodem instrumentalistů. Soubor na sebe vždy upoutával pozornost díky pozoruhodné dramaturgii představení, které byly provázeny přehlídkami recyklovaných barokních kostýmů, divadelními vstupy či tanečními vsuvkami. Také originalita samotných programů je devízou souboru. Victoria Vocale nyní zahrnuje 13 stálých členů a externisty. Všichni tito profesionální pěvci jsou zároveň schopnými sólisty se zkušenostmi se starou hudbou. Soubor Victoria Ensemble v různých složeních nastudoval a s úspěchem provedl již řadu hudebních a hudebně dramatických programů z období renesance, baroka a klasicismu.

 


06. 04. 2017 JULIE SVĚCENÁ & VÁCLAV MÁCHA

Vítězka mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga roku 2010 v oboru sólové housle, dnes koncertuje na domácích i zahraničních pódiích. V současné době studuje na Royal Academy of Music v Londýně. Absolvovala několik mistrovských kurzů a masterclassů. V roce 2014 vystoupila na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a jako nejmladší interpretka tohoto ročníku se představila samostatným recitálem. 

Je držitelkou také dalších uznávaných ocenění. Získala 1. cenu na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí a dále na Mezinárodní houslové soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani 2. cenu a také zvláštní ocenění poroty - Největší osobnost soutěže. V roce 2015 vyhrála konkurz na spolupráci s London Symphony Orchestra.