Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

2016

 


VSETÍN ŽIL JAZZEM

Sobotní večer v největším valašském městě patřil Vsetínskému jazzovému festivalu. Hvězdou letošního třiadvacátého ročníku byla americká zpěvačka, žijící v Česku, Tonya Graves.

Kromě ní se však ve velkém sále Domu kultury představilo taky senzační Libor Šmoldas Organ Trio nebo skotská partička FAT-SUIT! Obě kapely se těšily velkému potlesku zaplněného sálu. O správnou náladu ve foyer se starala brněnská formace Heart of Dixie, která roztančila nejednoho návštěvníka festivalu. Příchozí návštěvníci si pochvalovali pestrou dramaturgii letošního ročníku a se zájmem a nadšením všem interpretům aplaudovali. 

"Jsem tady již potřetí a musím uznat, že letošní ročník má skutečně ten správný šmrnc. Mladí lidé, mladé kapely a přístupy k jazzu...Jen tak dál!" pochvalovala si jedna z návštěvnic. Přítomní však velmi kladně hodnotili také atmosféru a uspořádání ve velkém sále Domu kultury.

Večerem provázel Aleš Benda. 

 

 


TONYA GRAVES HLAVNÍM HUDEBNÍM HOSTEM XXIII. VSETÍNSKÉHO JAZZOVÉHO FESTIVALU

V sobotu 15. října se ve vsetínském domě kultury uskuteční tradiční Vsetínský jazzový festival. Hlavní hvězda večera, americká zpěvačka Tonya Graves, známá především ze skupiny Monkey Business, se představí se svým sólovým albem Back To Blues. Večerem provede jazzu znalý moderátor Aleš Benda.

„Jazzová hudba i jazzový festival má na Vsetíně dlouhou historii. Tomu svědčí skutečnost, že se letos koná již 23. ročník. Program letošního ročníku je opravdu velmi kvalitní a poutavý. Věřím, že osloví i novou cílovou skupinu příznivců jazzové muziky a návštěvníků vsetínského jazzového festivalu zase trochu přibude. Myslím, že jazz je žánr hudby, který má velký potenciál a na Vsetínsku je zatím nedoceněný. A to se pokusíme při letošním ročníku Vsetínského jazzového festivalu změnit," uvedla Petra Dvořáková, jednatelka Domu kultury.

Program zahájí v 18.30 hodin ve foyer Domu kultury formace Heart of Dixie, která v průběhu večera zahraje hned čtyřikrát, mezitím co bude ve velkém sále probíhat přezvučování kapel, a zajisté vás příjemně naladí na tu správnou festivalově stylovou vlnu.

Prvním účinkujícím na pódiu ve velkém sále bude od 19.00 hodin Libor Šmoldas Organ Trio, v jehož čele stojí náš přední jazzový kytarista. Jeho koncertní aktivity zahrnují čtyři kontinenty a světové metropole. Libor získal mnoho cen, například cenu za nejlepší jazzovu skladbu roku 2014 či cenu Anděl za nejlepší jazzovou desku s Organic Quartetem Ondřeje Pivce. Učí na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na mezinárodních workshopech v Anglii, Německu, Řecku, Itálii a Austrálii. Český, americký i australský tisk se shoduje na jeho vysokých kvalitách a předním postavení mezi evropskými jazzovými kytaristy. Ve svém varhanním triu si Libor přizval ke spolupráci vynikajícího varhaníka Jakuba Zomera, jehož popularita u českého jazzového publika neustále stoupá, a bubeníka Kamila Slezáka. Libor Šmoldas Organ Trio vás překvapí přívalem pozitivní energie, s níž hraje vlastní skladby, vycházející nejen z jazzové tradice, ale silně se opírající o blues, funk a soul šedesátých let. O charakteristický zvuk tria se starají kromě Liborovy kytary a skvěle zvládnutých bicích především autentické varhany Hammond B3, nástroj dobře známý širokému spektru milovníků hudby, avšak v našich zemích málokdy k vidění a slyšení.

Ve 20.15 hodin vystoupí hlavní host jazzového festivalu - americká zpěvačka TONYA GRAVES. Prostřednictvím svého koncertního programu Back To Blues se zpěvačka vrací k hudebním kořenům. K nerezavějícím písničkovým láskám. Osobitým způsobem zpívá proslulé songy, jež propojily stylovostí blues. Tonya touto cestou vzdává poctu tomuto specifickému hudebnímu žánru, který dal přímý základ jazzu, ragtimu, rock and rollu, rocku, ale i country.

Celý jazzový festival ve 21.45 hodin uzavře našlapaný jazzovo-funkový orchestr devíti muzikantů ze Skotska, kteří si říkají FAT SUIT!