Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

2016

 

 


Valašskému záření vládlo krásné počasí i spokojení návštěvníci

Centrum města Vsetína ožilo o víkendu 9. a 10. září již 18. ročníkem tradičního multižánrového festivalu Valašské záření s podtitulem od Ogara po Dědu. V bohatém dvoudenním programu si skutečně mohl z nabídky vybírat každý člen rodiny.

Festivalová dopoledne patřila převážně dětem. Pozornosti návštěvníků neunikla ani dětská kapela DOCELA, která pracuje pod Střediskem volného času Alcedo Vsetín. Ta si zahrála nejen na pódiu na Dolním náměstí, ale tomuto zapálenému uskupení patřil hudební stan. Ten byl situován do prostranství před knihovnou, kde probíhaly další aktivity pro děti v režii Alceda. Smích, radost, nafukovací hrad, lezecká stěna a spousta dětí nejen z mateřinek a základních škol, ale také rodiče se svými ratolestmi. Ti všichni si přišli vyzkoušet tvořit, modelovat, malovat, skákat přes švihadla, vyzkoušet skluzavku, pozorovat hvězdy, zkrátka hrát si a bavit se!

Hudební, pěvecká a taneční vystoupení dětí ze vsetínských základních a mateřských škol se stejně jako vloni těšila nadšenému potlesku rodičů a prarodičů. Pódium na Svárově v pátek otevřely domácí oblíbené kapely - Z Horní Dolní a dál na jih, Dareband, Žamboši a Shape the Cat. Nechybělo ani interaktivní divadlo - Příhody kluka Bombarďáka a Dloušiby. Starší generace si přišla na své s tradičními dechovými kapelami Trnkovjanka z Kašavy nebo Moravskou veselkou.

Pro příznivce tvrdší muziky pořadatelé připravili bigbítové vystoupení vsetínské kapely Darrock, ale také britského bluesového zpěváka a kytaristu Willa Johnse, synovce Erica Claptona!

Hlavním hostem Valašského záření byla legendární zpěvačka Marta Kubišová, na jejíž páteční koncert ve velkém sále Domu kultury, který patřil jejímu turné Poslední recitál, přišlo aplaudovat na 500 příznivců a posluchačů. Ti zpěvačku dvakrát odměnili potleskem ve stoje!

V porovnání s předchozími ročníky se zvýšené divácké přízni těšily kapely v bloku world music, kde přítomné roztančila turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band, hrající židovskou muziku.

Večerní vystoupení Janka Ledeckého, slovenské kapely Polemic či oblíbené songy od Stramu nebo vystoupení jedné z nejlepších Beatles revivalových kapel na světě - The Backwards - zaplnila prostranství u hlavního pódia na Svárově do poslenídho místa.

Svůj prostor pro prezentaci hudebního jazyka dostaly také kapely Dríst a My Pulse - vítězové třetího ročníku soutěžního hudebního projektu česko-slovenské přeshraniční spolupráce s názvem Muzikomat, který je realizován ve spolupráci Domu kultury Vsetín a Púchov.

Opomenout však nemůžeme ani sobotní dopoledne na Dolním náměstí, kde si diváky podmanili mladí sportovci a gymnasti! K vidění byl také středověký tanec v podání souboru Rondellus v dobových kostýmech.

Skvělé návštěvnosti se po oba festivalové dny těšily filmové projekce! Ty v souhrnu v letním kině i kině Vatra navštívilo na 1000 diváků, přičemž obě projekce valašského snímku Děda, byly zcela vyprodány!

Dvaadvacet kapel, sedm filmových představení pro děti i dospělé, tři tematicky různorodé a obsahem i zaměřením velmi atraktivní výstavy a zvučná jména interpretů. Takové bylo letošní Valašské záření ve Vsetíně! A již nyní se spolu s vámi těšíme na další - 19. ročník festivalu, který se uskuteční 8. a 9. září 2017!

 


VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ 2016 NABÍDNE VÍKEND PLNÝ ZÁBAVY

Dvaadvacet kapel, sedm filmových představení, zajímavé výstavy a zvučná jména interpretů jako je Marta Kubišová, Janek Ledecký, Milan Drobný nebo the backwards- to je letošní Valašské záření na Vsetíně, které se s podtitulem Od ogara po Dědu představí návštěvníkům na dvou pódiích - na Svárově a na Dolním náměstí ve dnech 9. a 10. září.

V programu jsou již tradičně zařazena hudební, pěvecká či taneční vystoupení dětí ze vsetínských základních a mateřských škol a stejně jako loni jejich výkonům přijdou jistě zatleskat hlavně rodiče a prarodiče. O dopolední programy a workshopy pro děti se již tradičně bude starat Alcedo. Na pódiu na Svárově se během pátku vystřídá šestice kapel, ať už se bude jednat o oblíbený Dareband, kapelu Žamboši, Janka Ledeckého nebo Shape the Cat. „Podtitulem 18. ročníku je Od ogara po Dědu a své si v něm tak najdou jak děti, tak jejich rodiče, ale i ti dříve narození. Děti budou mít možnost zhlédnout třeba interaktivní divadlo - Příhody kluka Bombarďáka nebo Dloušiby. Milovníci dechovky se mohou těšit na Trnkovjanku nebo Moravskou veselku. Příznivci tvrdší muziky zase jistě ocení bigbít vsetínské kapely Darrock, rock v podání česko-britské kapely Will Johns, oblíbené songy od Stramu nebo vystoupení jedné z nejlepších Beatles revivalových kapel na světě - oblíbený The Backwards, ale i spoustu dalšího," vyjmenovává rozmanité zaměření letošního programu místostarostka Simona Hlaváčová.

Hlavní páteční koncert ve velkém sále Domu kultury bude od 19.00 hodin patřit Poslednímu recitálu legendární zpěvačky Marty Kubišové, která se rozhodla, že v roce 2017 definitivně ukončí svou pěveckou kariéru, rozloučí se a poděkuje svým fanouškům a příznivcům.

Bohatý festivalový program nabídne v pátek také koncerty slovenské kapely Polemic a Janka Ledeckého. World music budou v sobotním bloku reprezentovat olomoucká kapela Bujabéza, Mackie Messer Klezmer Band z Turnova a domácí Veselá bída. Prezentovat se budou také Dríst a My Pulse - vítězové třetího ročníku soutěžního hudebního projektu česko-slovenské přeshraniční spolupráce s názvem Muzikomat.

Součástí festivalu bude také tradiční jarmark nebo celodenní atrakce pro děti umístěné na Náměstí Svobody, ale také doprovodný program v podobě výstav, z nichž letošní raritou bude jistě ta ve foyer kina Vatra, zaměřená na kapelu Beatles. K vidění tak budou předměty ze soukromé sbírky Antonína Janoty - dobové desky, plakáty, fotografie, originální měsíčníky, ale i sbírka o tom, jak Beatlemanie pronikala přes železnou oponu nebo ukázky dobových článků, jak se k tomu postavilo socialistické vedení ČSSR, zkrátka vše, co je spojené s touto fenomenální kapelou. Bohatý program doplní také filmová představení v kině Vatra, jako třeba Den nezávislosti, Kniha džunglí, Pat a Mat ve filmu nebo novinka letošního roku - valašský film Děda. Pozadu však nezůstane ani letní kino na Dolním náměstí, které promítne Starce na chmelu nebo film Padesátka. Filmová představení budou za sníženou cenu.

 


 

Na Valašském záření 2016 zazní Poslední recitál Marty Kubišové

Legendární zpěvačka Marta Kubišová se loučí. Známá interpretka se rozhodla, že v roce 2017 - ve svých pětasedmdesáti - ukončí pěveckou kariéru. Nenechte si ujít její Poslední recitál, turné, které započne v roce 2016, a během něhož zavítá 9. září také do velkého sálu vsetínského domu kultury.
  
Umění odejít je disciplína, kterou zvládá málokdo. Marta Kubišová má však v tomto ohledu jasno. Naposledy se podělí sama o sebe s diváky tím, co umí nejlépe: písněmi. Její poslední recitál s živou kapelou Karla Štolby bude již tradičně moderovat ředitel divadla Ungelt Milan Hein a nabídne to nejlepší z celé kariéry této uhrančivé osobnosti.

Přijďte vzdát hold této zpěvačce a společně s ní prožít nezapomenutelný večer plný zralého muzikantství a oduševnělého lidství.

Vstupné: 350, 290, 250, 190 Kč. Předprodej vstupenek probíhá na pokladně kina Vatra.

 

 


18. ročník Valašského záření slibuje zvučná jména

Letošní ročník Valašského záření, tradičního multižánrového festivalu napříč žánry a generacemi, který proběhne 9. a 10. září ve Vsetíně, slibuje zvučná jména interpretů a dva dny plné koncertů, divadla, výstav, filmových projekcí a zábavy, jimiž po prázdninových ožívá celé centrum města.

Hlavní páteční koncert ve velkém sále Domu kultury bude 9. září od 19.00 hodin patřit Poslednímu recitálu legendární zpěvačky Marty Kubišové, která se rozhodla, že v roce 2017 definitivně ukončí svou pěveckou kariéru, rozloučí se a poděkuje svým fanouškům a příznivcům.
  
Umění odejít je disciplína, kterou zvládá málokdo. Marta Kubišová má však v tomto ohledu jasno. Naposledy se podělí sama o sebe s diváky tím, co umí nejlépe: písněmi. Její poslední recitál s živou kapelou Karla Štolby bude již tradičně moderovat ředitel divadla Ungelt Milan Hein a nabídne to nejlepší z celé kariéry této uhrančivé osobnosti.

„Přijďte vzdát hold této zpěvačce a společně s ní prožít nezapomenutelný večer plný zralého muzikantství a oduševnělého lidství. Návštěvníci se však mohou těšit také na open-air vystoupení Janka Ledeckého, The Backwards nebo Milana Drobného a spousty dalších," pozvala za pořadatele Eva Hennelová z Domu kultury Vsetín.

Na obou festivalových pódiích se bude zpívat, hrát i cvičit. Kromě známých umělců se divákům představí také regionální taneční, pěvecké a kulturní soubory i sportovní kluby, ale také soubory z partnerských měst. Bohatý program Valašského záření bude doprovázet tradiční jarmark lidových výrobců a řemesel.

 

 

Valašské záření pro vás připravil Dům kultury Vsetín, Město Vsetín a Alcedo - středisko volného času ve spolupráci s partnery i mediálními partnery. Děkujeme za vaši podporu.