Newsletter

Informace o akcích DK Vsetín do Vaší e-mailové schránky

Download

2014

XXI. VSETÍNSKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL

18. října 2014

 

DORIS & THE SWINGIN' BASTARDS /cz/

DEEP'M'OCEAN /cz/

HANA ROBINSON TRIO /cz/

MARTIN CHODÚR BAND /cz/

MARC BERNSTEIN QUARTET /usa-i-cz-sk/

 


 

Vsetínský jazzový festival přivítá Martina Chodúra

Fanoušci a příznivci tradičního jazzu budou mít 18. října dostaveníčko ve vsetínském Domě kultury, kde se uskuteční již dvacátý první ročník Vsetínského jazzového festivalu s hlavní hvězdou večera Martinem Chodúrem a jeho bandem. 

Historie festivalu se začala psát v roce 1993. Za tu dobu se festival stal jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí ve Vsetíně. Každoročně probíhá v polovině října. Posluchačům se představují špičkové jazzové kapely nejen z České republiky, ale mezi hosty se vystřídala i řada renomovaných jazzmanů z celé Evropy a dokonce i Spojených států. 

Festival byl po dvě desetiletí zasvěcen skvělému baryton saxofonistovi, členovi orchestru Gustava Broma - Josefu Audesovi, který měl k Valašsku vřelý vztah, stejně jako ke členům místní jazzové kapely Jazzevčik.

Počínaje letošním ročníkem se pořádání po dvacetileté práci a úsilí vsetínských jazzmanů a milovníků tohoto žánru plně chopil Dům kultury Vsetín, čímž došlo k drobné úpravě názvu akce na Vsetínský jazzový festival a změně propagačních materiálů s tím spojených. „Velice rád bych poděkoval členům kapely Jazzevčik a dalším lidem, kteří stáli u zrodu tohoto festivalu a svou zanícenou prací a nadšením mu vdechli duši a získali mu dobré jméno mezi jazzovými festivaly naší domácí scény. Budeme se snažit na tuto tradici důstojně a v novém kabátu navázat, v úctě k tomu nejlepšímu z předchozí dvacetileté historie festivalu," uvedl ing. Milan Kostelník, ředitel vsetínského Domu kultury.

Program dvacátého prvního ročníku zahájí v 18.00 hodin ve foyer vsetínského Domu kultury kapela Doris & Swingin' Bastards, která v průběhu večera zahraje hned dvakrát. Sesterská dvojice Doris a Sophie Lamošovy svou živelností a neřízeností se špetkou teatrálnosti strhávají posluchače. Prvním účinkujícím na pódiu ve velkém sále bude od 18.30 hodin místní valašská jazzová formace Deep'm'ocean, hrající ve složení: José De La Hoz (kytara), Petr Nohavica (bicí) a Martin Gerla (baskytara).

Vsetínskému publiku se vůbec poprvé představí od 19.45 hodin také zpěvačka Hana Robinson se svým triem, která je známá spoluprací s Michalem Horáčkem a netají se svým vřelým vztahem k Valašsku.

Po dobu přestavby pódia a zvučení dalšího vzácného hosta bude foyer domu kultury patřit opět kapele Doris & Swingin' Bastards.

Ve 21.15 hodin vystoupí hlavní host festivalu zpěvák Martin Chodúr se svým bandem, který se žánrově pohybuje na pomezí jazzu, popu a šansonu. Do podvědomí širší veřejnosti se teto mladý zpěvák z Ostravy dostal v roce 2009, kdy zvítězil v soutěži Česko Slovenská Superstar.

Celý jazzový festival ve 22.45 hodin uzavře zahraniční host, vynikající saxofonista z New Yorku, Marc Bernstein. Pro jeho hudbu je typická živelnost, melodičnost a pevná zakořeněnost v židovské tradici. Kvarteto, se kterým se představí ve složení: Vít Křišťan (CZ) - piano, Rastislav Uhrik (SK) - kontrabas, Niclas Campagnol (I) - bicí, bude interpretovat jeho kompozice napříč alby, která v poslední době vydal.

Předprodej vstupenek probíhá od 29. září v kině Vatra.